Góry to bardzo dobre miejsce kiedy chcemy odpocząć

Istnieją miejsca odpowiednie na każdą porę roku. Czy mowa jest tu o morzu? Nie, bo lata są tam piękne, ale zimy nie skłaniają do wycieczek. Czy mówimy o dużym mieście? Też nie, gdyż przeszkadza nam tam nieustający hałas. Duże miasta są fajne na krótki pobyt, ale niestety nie na każdą porę roku, nie na długo. Pytanie więc brzmi, gdzie dobrze byłobywyjechać w styczniu i lutym, maju i czerwcu oraz październiku? Naturalnie w góry.

Continue reading “Góry to bardzo dobre miejsce kiedy chcemy odpocząć” »

Jakie są najwspanialsze lokalizacje na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu Polaków ulubiony czas na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli aura nie zawiedzie, warto spędzić te parę majowych dni na łonie natury, z daleka od zgiełku miasta i codziennych problemów. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Skoro mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować za dużo czasu w drodze. Po drugie musimy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

Continue reading “Jakie są najwspanialsze lokalizacje na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?” »

Podlasie – pełne czaru i miłe miejsce na wakacje

W Polsce można odnaleźć dużo atrakcyjnych miejsc na przyjemny odpoczynek, zarówno latem, jak i zimą lub w czasie długich weekendów. Nie brakuje tu różnorodnych, unikalnych miejsc gdzie można poczuć mocniej związek z przyrodą – zobaczyć faunę i florę w naturalnym środowisku, wykąpać się w rzece i jeziorach, rozkoszować się słońcem, naturą i czystym powietrzem.

Continue reading “Podlasie – pełne czaru i miłe miejsce na wakacje” »

USA – państwo które niewątpliwe należy odwiedzić

Coraz krótsze dni, liście spadające z drzew, niskie temperatury, desczowa pogoda. Innymi słowy, jesień w pełnej krasie.
Natura daje nam się we znaki i nierzadko „obdarowuje” chandrą.

Continue reading “USA – państwo które niewątpliwe należy odwiedzić” »