Ameryka Łacińska z jedne strony bez wątpienia jest bardzo pociągająca dla wszelkiego rodzaju Podróżników. Znaleźć tam można wiele dzikich miejsc, w których praktycznie nie można dojrzeć obecności drugiego człowieka.

Tamtejsze państwa potrafią zaczarować bez wątpliwości niejednego z nas, jednakże przed tego rodzaju podróżą powinniśmy zapamiętać parę przydatnych wskazówek.
Co możesz jeść i pić?
sauna, relax

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Pożywienie w Ameryce Łacińskiej oczywiście będzie nie lada gratką dla właściwie każdego, kto uwielbia dobrze zjeść. Jeśli będziesz przestrzegać paru podstawowych zasad, wówczas raczej nie ma możliwości, żeby przytrafiło Wam się coś niedobrego. Pamiętajmy, aby nie pić napojów z lodem (najczęściej robiony jest z nieprzegotowanej wody), spożywać wyłącznie obrane warzywa czy owoce, a na dodatek zwracać baczną uwagę na warunki sanitarne miejsca, w którym mamy zamiar jeść. Jeżeli dodatkowo zaszczepisz się na dur brzuszny, wtedy właściwie nie ma żadnego ryzyka.
Bezpieczeństwo w krajach Ameryki Łacińskiej
W tej sprawie za przykład posłużyła nam Wenezuela, która obecnie uznawana jest za najbardziej niebezpieczne państwo w Ameryce Łacińskiej.kliknij hiperłącze (sprawdź te propozycje)Aktualnie państwo pogrążone jest w głębokim kryzysie gospodarczym, co znacznie wpływa na zwiększenie przestępczości. Dlatego bez wątpienia musicie uważać na swoje walizki oraz pieniądze i dokumenty.

Prezentowany wpis, to niesamowicie wciągający materiał? Jeżeli też tak sądzisz, to kliknij na odmienny temat, a pomocna strona sprawdzi się tu niezwykle.

Jeśli nie chcecie narazić się na nieprzyjemności, trzeba oddawać głęboki szacunek wszystkim pomnikom Bolivara, którego Wenezuela uznała za swojego bohatera narodowego.

Na ulicach jednak jest dużo wojska, które znacząco poprawia poczucie bezpieczeństwa, także wśród turystów.
Jak widzisz, wakacje w Ameryce Łacińskiej wcale nie są takie straszne – mogą za to być się niesamowitą przygodą!