Dla wielu ludzi miesiące zimowe to najlepszy czas do uprawiania sportu oraz ruchu na świeżym powietrzu. Zimowy wypoczynek natomiast zazwyczaj przywodzi na myśl góry. Dla zwolenników zabawy i sportu na śniegu górskie szczyty to prawdziwy raj. Ta forma wypoczynku doceniana jest zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych.

Zwolennicy białego szaleństwa dzielą się na da podstawowe obozy – narciarzy oraz na ”desce”.

Niezmiernie nam miło, że ten artykuł wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Chcemy zaprosić Cię do nowej strony – tam można zobaczyć także inne wpisy.

Każda z tych dyscyplin jest dynamiczna i potrafi dostarczyć dużej dawki adrenaliny. sezon narciarski 2012/2013 w ośrodkach górskich tradycyjnie obfituje w odwiedzających. Pod hasłem „gdzie na narty (zobacz buty skitour) do Włoch” można znaleźć wiele ofert na temat możliwości jazdy na polskich stokach w kolejnym roku.

SnowboardJest to dyscyplina obecnie dynamicznie rozwijająca się w Polsce, a jej popularność nieustannie wzrasta, co można obserwować na podstawie częstotliwości występowania frazy „snowboard Polska” w sieci. Sposób jazdy przypomina odrobinę jazdę na deskorolce. Podobnie jak w przypadku narciarstwa, jazda na snowboardzie stwarza duże ryzyko urazów, różnica polega jedynie na zróżnicowanym umiejscowieniu tych kontuzji. nauka jazdy na snowboardzie nie jest prosta, amatorzy nierzadko skarżą się na bóle oraz liczne upadki. Trudniejsze jest bowiem zachowanie równowagi niż w przypadku nart, gdzie dodatkowo często potrzebne okazują się kijki. Mimo to faktem jest, że nauka jazdy na snowboardzie trwa zdecydowanie krócej niż nauka jazdy na nartach. W przypadku tego sportu także zauważyć można duże zainteresowanie ofertami przyszłorocznymi, stąd popularnością cieszy się hasło „snowboard 2013”.

Narty
Drugą, bardziej nawet popularną dyscypliną zimową jest narciarstwo. Występuje ono w kilku odmianach, warto wspomnieć o narciarstwie biegowym, zjazdowym, a także o coraz popularniejszym rodzaju, jakim jest carving. Ten ostatni sposób polega na jeździe na zwężonych pośrodku nartach w specjalny sposób – skręca się wykorzystując jedynie krawędzie nart, co pozwala utrzymać prędkość na stałym poziomie. Narciarstwo cieszy się wielkim powodzeniem zarówno w Polsce jak i za granicą. O poziomie zainteresowania możliwościami uprawiania narciarstwa za granicą świadczą wyszukiwania internetowe takich fraz jak „narty w Austrii”.