Okres zimowy to dla wielu z nas czas, gdy nieco zwalniamy, a wszystkie aktywności fizyczne bądź też uprawianie sportu zostają odłożone na boczny tor. Prawdą jest, że zimowa atmosfera niespecjalnie zachęca do aktywności pod chmurką – chyba, że ktoś upodobał sobie sporty zimowe.

trening mięśni brzucha

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęśliwie dla wielu z nas, dzięki funkcjonowaniu dobrze wyposażonych siłowni mamy możliwość trenować przez cały rok, bez względu na aurę za oknem – szukaj na A co najważniejsze, mamy również okazję żeby wykonywać niektóre ćwiczenia również w domu.
http://www.budujmase.pl/

Autor: http://www.budujmase.pl/
Źródło: http://www.budujmase.pl/

Gdy mamy plan żeby wykorzystać czas jesienno-zimowy na odbudowanie kondycji oraz zatroszczenie się o nasze ciało przed czasem letnich wycieczek na plażę, warto jest zadbać o właściwy trening mięśni brzucha. Płaski jak i seksowny brzuch aspekt, jaki jest obiektem pożądania wielu ćwiczących osób ale i nie tylko. Jednak aby móc pochwalić się pięknie wyeksponowanym “sześciopakiem” trzeba odrobinę nad tym popracować. Przyda się tutaj nasza silna wola, konkretny plan i konsekwencja w niejednokrotnie wymagających treningach. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze treningi nie zdadzą się na nic jeśli zaniedbamy właściwą dietę jak i potrzebne nawadnianie organizmu.

obrazek - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pracujemy fizycznie dźwigając ciężary albo spędzamy 8 godzin dziennie siedząc narażając nasz kręgosłup(polecamy osteopata pediatryczny) na spore kłopoty, to należy już teraz odnaleźć odpowiednie ćwiczenia na mięśnie pleców. Nie ma potrzeby od razu chcieć posiadać plecy jak Arnold Schwarzenegger – trzeba jedynie poświęcić odrobinę czasu na wzmocnienie mięśni grzbietu i kręgosłupa żeby poczuć się lżej jak i zdrowiej.

Należy w takiej sytuacji odwiedzić siłownię, ponieważ tam znajdziemy dobry sprzęt i trenerów personalnych, jacy mogą profesjonalnie nam pomóc jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenia.