Chyba najbardziej modnym z kurortów górskich w naszej ojczyźnie jest Zakopane. Początki miasta sięgają drugiej połowy XVII w.. Najpierw była to osada pasterska. Pod koniec XIX wieku miejscowość zyskała popularność. Zakopane jest miejscowością gdzie w II spotykała się nierzadko i zamieszkiwała na stałe elita intelektualna.

Legenda Zakopanego przetrwała do dziś. Również aktualnie Zakopane jest niezwykle atrakcyjnym miastem. Zakopane jest kurortem doskonałym na wakacje w górach. Podróżnik ma do wyboru kilka opcji. Może zamieszkać w apartament wynajętym w Zakopanem, albo też w schronisku czy ośrodku wypoczynkowym. Współcześnie w Zakopanem istnieje centrum narciarskich sportów oraz turystyki górski w krajowej części Tatr. Na terenie miasta siedzibę swoją posiada Tatrzański Park Narodowy. Jest to jeden z najczęściej zwiedzanych parków narodowych w naszej ojczyźnie w którym w ciszy i spokoju możemy odprężyć się aktywnie. Najwygodniejszą bazą wypadową dla piechurów może być lokale na sprzedać (sprawdź). Dogodny dojazd ze wszystkich stron kraju, jednocześnie z centrum miasta da się nieomal natychmiast ruszyć na szlaki.

Autor: Belvilla

Zakopiańskie szlaki krajoznawcze oferują turystom parę szczebli trudności. Mniej doświadczony lub bardzo młody turysta może ruszyć na wycieczkę dolinami tatrzańskimi, przykładowo Doliną Kościeliską bądź wyruszyć na spacer do Morskiego Oka. Dla więcej doświadczonych obieżyświatów chętnych wrażeń rekomenduję Wspinaczkę na Orlą Perć.

Seniorzy także znajdą coś w sam raz dla siebie. Starczy znaleźć w apartament i już starszy turysta ma idealną pozycję wypadową do spacerów po zabytkowej części miasta. Nim jednak wyjedziemy, potrzeba znaleźć miejsce noclegowe. Możemy wyszczególnić kilka metod: „Na wariata” najczęściej stosowana przez młodzików. Metoda dla miłośników Totolotka. Wadą jest to, iż raczej nie można liczyć na tani hotel, a już z pewnością wynajem apartamentu w Zakopanem. Strategia druga – rutynowa. Wyszukujemy kwatery pocztą pantoflową na kilka miesięcy przed wyjazdem. Ostatnia, współczesna metoda – siadamy przed laptopem i poszukujemy według naszych preferencji ofert wynajmu apartamentów w Zakopanem. Autor