Kajakarstwo od pewnego czasu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu nad wodą. Mimo opinii wielu osób jest to sport dla wszystkich, kajakiem mogą pływać zarówno maluchy jak i całkiem starsze osoby.

bus

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
kajaki

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wymaga także dużo sprawności fizycznej i siły, zwłaszcza jeżeli będzie się płynąć z prądem, a właśnie takie spływy najczęściej są organizowane. Można leniwie się poddać nurtowi i zwyczajnie spokojnie dopłynąć na miejsce, ale można też oczywiście trochę popracować i płynąć szybciej. Przy pływaniu kajakiem najistotniejsze jest bezpieczeństwo, z tego też powodu obowiązkowo trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. W pierwszej kolejności obowiązkowe jest używanie kamizelek, będzie to także dotyczyć osób umiejących dobrze pływać.
sale konferencyjne

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie kajaki wypożyczyć można praktycznie na każdej rzece, jaką da się spływać.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej informacji na przedstawiany w tym artykule wątek, to sprawdź w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje (https://calus-p.pl/120-stojace).

Przeważnie są to modele dwuosobowe, choć również można spotkać rodzinne canoe czy jedynkę – kajaki. Przeciętnie koszt wypożyczenia kajaku to około kilkudziesięciu złotych za dzień, a przy dłuższych wyprawach ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Poza tym firmy zajmujące się ich wypożyczaniem z reguły dostarczają sprzęt w wybrane przez klientów miejsca, więc spływ można sobie urządzić praktycznie wszędzie gdzie się zechce.

Bardzo popularne są spływy jednodniowe, na łatwych trasach o długości kilkunastu kilometrów. Ale jeżeli ktoś chce, to bez problemów może spędzić w kajaku nawet kilkanaście dni, ciesząc się przepięknymi widokami i kontaktem z naturą.

*