Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako szkoła niepubliczna. Szeroka oferta edukacyjna , a także wysoki poziom oferowany przez szkołę sprawiły, że szybko uzyskała uznanie wśród maturzystów, zostając liczącym się centrum edukacji.

WSTiE zapewnia studentom specjalistyczną wiedzę i doświadczenie przekazywane przez szanowanych wykładowców na najbardziej przyszłościowych kierunkach kształcenia. Uczelnia pozwala na podjecie nauki w trybie bolońskim, w skład którego zaliczają się trzyletni licencjat oraz dwuletnie studia magisterskie. W programie uczelni znajdują się także uzupełniające studia podyplomowe dla nauczycieli.

absolwenci

Źródło: www.morguefile.com

Wśród licznych profili kształcenia proponowanych przez uczelnię, jednym z najpopularniejszych jest informatyka studia, które przygotowują studentów do pracy w sektorze IT. W trakcie nauki, studenci zdobywają wiedzę z dziedziny programowania i systemów operacyjnych, hurtowni danych, plików multimedialnych i grafiki komputerowej. Dzięki przyswojonej wiedzy teoretycznej i umiejętnościom praktycznym, studenci mają sposobność znaleźć etat w spółkach przygotowujących i rozbudowujących oprogramowanie, projektujących bazy danych oraz firmach zajmujących się biznesem internetowym. Dla ludzi zorientowanych na kierunki zapewniające przyzwoite perspektywy zawodowe oraz chcących rozpocząć pasjonujące studia informatyka jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Równie obleganym profilem, oferowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii jest turystyka i rekreacja. To studia wyposażające absolwenta w wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w spółkach z branży turystycznej. Szkoła powala na zdobycie wiedzy teoretycznej , a także zdolności praktycznych z zakresu usług turystycznych, takich jak obsługa grup turystycznych, przygotowywanie imprez turystycznych oraz działań marketingowych.

Jeżeli zainteresował Cię zaprezentowany zagadnienie, poznaj ten link (https://varsovia.edu.pl/), gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Poszerz swoją wiedzę!

W toku nauki, studenci zapoznają się z zasadami działania spółek turystycznych, w zakresie ich zarządzania oraz uzyskują umiejętności pozwalające na efektywną promocję.

Tok studiów uwzględnia odbycie praktyk w znanych firmach oraz ukończenia przydatnych kursów powiększających umiejętności zawodowe studentów.
Wszystkie te cech sprawiają, że turystyka studia dające satysfakcjonujące perspektywy zawodowe.