Bez wątpienia każdy z nas jest już zmęczony wiecznym pośpiechem i codziennymi sprawami. Dzisiejszy świat nas nie oszczędza i funkcjonujemy pod ogromną presją. W czasie globalnego kryzysu boimy się stracić pracę. Przychodzimy po męczącym dniu do naszego domu, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Gdy kładziemy się w końcu do łóżka, stres nie daje nam zasnąć. I znowu rano jesteśmy niewyspani.

Jednak Białka Tatrzańska to nie wyłącznie atrakcyjne baseny termalne w Polsce. Ta zaciszna wieś oferuje nie lada gratkę dla fanów starej architektury. Warto obejrzeć mający ponad trzy setki lat niewielki kościółek. Zbudowany on został całkowicie z drewna i jest znanym elementem znanego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć niesamowitą atmosferę regionalnej kultury.

Jeśli myślisz, że ten materiał jest warty zainteresowania, to co pomyślisz, kiedy poznasz więcej wiadomości z tego źródła (http://www.hotelaltus.pl/restauracja/nasze-sniadania)?. Zwyczajnie kliknij tu i zobacz.

Jeśli kościółek wpadnie wam w oko, następnym razem wybierzcie się na wycieczkę w inne rejony Małopolski, w których są podobne urokliwe budowle.

Tatry, góry

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo popularne są obecnie wyjazdy zdrowotne. Wybieramy się w takie miejsca, gdzie nie tylko wypoczniemy, ale także zatroszczymy się o naszą formę. Stąd też na topie są obecnie letnie wczasy w uzdrowisku. Niegdyś to miejsce kojarzyło się jedynie z rozrywką dla staruszków. Dzisiaj, dzięki ciekawej ofercie i nowoczesnym metodom, sanatoria tętnią życiem i są pełne kuracjuszy w każdym wieku.

W okresie letnim Białka Tatrzańska staje się świetną bazą wypadową na wycieczki górskimi szlakami. Jest tu również coś dla zwolenników silnych emocji – Białka Tatrzańska oferuje wzburzoną rzekę, na której można pływać górskimi kajakami. Górzyste rejony świetnie nadają się na loty paralotnią.

termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto

Cudowny relaks zapewnia nam Białka termy. Dzięki swojemu pięknemu położeniu, ten ośrodek gwarantuje nam wspaniały odpoczynek pośród górskich szczytów. Do wyboru mamy wiele wspaniałych atrakcji. Możemy skorzystać z pływalni, różnych zabiegów upiększających, saun oraz cudownych właściwości wód termalnych. Wszystko to znajduje się w nowoczesnym i niezwykle stylowym budynku. Na miejscu są też restauracje z pysznym jedzeniem.

Wczasy w tego typu miejscu to szansa, by pozbyć się stresu, zatroszczyć się o nasze zdrowie, a też nareszcie odpocząć. Terma Bania sprawi, że nie będziemy myśleć o problemach i skupimy się na swoich sprawach. Jest to na pewno najlepsza forma odpoczynku, gdy rozluźnia się nasze ciało i umysł. To również świetna frajda dla naszych dzieci, które będą oczarowane atrakcjami, które zapewnia im ten ośrodek.