Jesteś Polakiem, a Polacy nie mają łatwo. Niełatwo u nas o godziwą pracę, potrzebne są cięcia w domowych budżetach, liczenie złotówek i ciągła troska o zasób domowego portfela. Zazwyczaj trudno uwielbiać swoją posadę, a jeśli już się ją lubi, pewnie nie przynosi wymarzonych dochodów.

Da się te wszystkie wszystkie wyliczać jeszcze długo, ale na dowolne problemy, które powiązane są z codziennością, pracą i spoglądaniem wciąż na te same oblicza, budynki i ulice, jest jedno rozwiązanie. Choć wydaje się tymczasowe, kosztowne i trudno stwierdzić, że pomaga na dłużej, można przytaknąć, że jest, owszem, drogie. Ale tylko wówczas, kiedy naprawdę musisz wypocząć i nie mieć przez kilka dni żadnych kłopotów na głowie.

narty

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com

Są to o wakacje, wypoczynek, wyjazd z biurem podróży. Są setki sposobów na organizację udanych wakacji. Liczne są niezbyt drogie, ale te potrzebują planowania, oszczędnego gospodarowania i następnych stresów – więcej informacji w biurze podróży. Kiedy natomiast jesteś w stanie pozwolić sobie na wyciągnięcie siebie i reszty familii gdzieś dalej, w świat, w którym nie będziesz musiał przejmować się niczym, zastanów się nad wybrzeżami Hiszpanii. O ofertach last minute Majorka czeka na turystów z rozpostartymi ramionami przez okrągły rok. Zastanów się, gdzie znajdziesz niedrogie noclegi Barcelona oferuje setki komfortowych i tanich miejsc, mimo że należy nieco poszukać. A jeśli jesteś bogatszy, i mimo to czujesz, że musisz odpocząć od wszystkiego, co otacza cię każdego dnia, poszukaj, gdzie oferowane są w przyzwoitej cenie apartamenty (apartamenty z widokiem na morze sprzedaż) Hiszpania to rejon, który co sezon nawiedzają miliony turystów. Znajdziesz tam wszystko, czego ci potrzeba.

A jeśli wolisz bardziej dynamiczny, choć wciąż egzotyczny wypoczynek i nie dostajesz alergii na słowo: śnieg, wybierz narty we Włoszech, przykładowo w malowniczej, nie tak bardzo odległej od nas prowincji Val di Sole. Narty to wymagająca dyscyplina, ale nawet kiedy nigdy nie miałeś okazji, zawsze musi być ten pierwszy raz, gdy założysz na nogi narty Włochy są krajem, który pozwala pojeździć po stokach, ale też poopalać się w sercu Rzymu, mimo że wymaga to nieco dalszej podróży. A po powrocie wiele dni jeszcze będziesz rozpromieniony przypominał sobie i z łatwością odganiał wszystkie stresy daleko od siebie.