Maluchy nie znoszą się nudzić — jest tego świadom każdy rodzic. Co da się zatem uczynić, żeby w wakacje nie ślęczały one w domu przed telewizorem?
Niejedni rodzice z lękiem myślą o nadchodzących długich wakacjach.

Samochód, jadący samochód

Autor: GpsGuardian
Źródło: GpsGuardian

Jeśli mieszkają w mieście i nie mają rodziny na wsi, gdzie mogliby wysłać swoje dzieci, to będą one skazane na przebywanie w czterech ścianach. W szczególności trudne będzie to dla tych rodzin, w których oboje rodzice pracują.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie bali last minute, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego!

Jak w takim wypadku zostawić smyka samego w mieszkaniu przez cały dzień? Jest to po prostu niebezpieczne, gdyż nie możemy przewidzieć, co takim maluchom może przyjść do głowy. Na dwa lub trzy tygodnie można niekiedy wybrać urlop, ale co potem? Najlepszym wyjściem w takim wypadku są kolonie. Niekiedy można wyprawić brzdąca na tydzień, a czasami na znacznie dłuższy okres. Wszystko uzależnione będzie od tego, na ile jest już „dorosłe” oraz czy jest samodzielne. Kolonia na Mazurach albo dla przykładu nad Bałtykiem to rewelacyjny sposób na to, by poznać nowych przyjaciół. Może być tak, że w grupie nasz osesek pozna prawdziwe bratnie dusze, z którymi będzie dzielił pasje. Jeśli na dodatek na koloniach będą ciekawe zajęcia, to nasz szkrab z pewnością nie będzie się nudził. Mogą być to na przykład lekcje z jazdy konnej czy pływanie na pontonach po rwących rzekach.

Przed podjęciem decyzji powinniśmy zapytać naszego syna czy córkę, co najbardziej by im odpowiadało. Z naszej strony trzeba sprawdzić także, czy opiekunowie są prawidłowo przeszkoleni.