Kraków to zdecydowanie jedno z najbardziej interesujących miast w całym kraju. Zapierające dech w piersiach, znakomicie zachowane zabytki, znakomita tradycja rzemiosła artystycznego, niezrównana kultura i doskonałe zaplecze uniwersyteckie sprawiają, że często trudno się oprzeć małopolskim urokom.

Czemu zatem nie wybrać się do jednego z najciekawszych miejsc w całej Europie, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane również na listę UNESCO, co potwierdza wyjątkowość tego uroczego miejsca. Aby nie pozostały pominięte żadne nieocenione atrakcje, na pewno dobrze zadbać, aby podziwianie Krakowa było zorganizowane jak najstaranniej (porównaj – przewodnicy po Krakowie).

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego ue informacji.

Można to osiągnąć na mnóstwo najróżniejszych sposobów, w zależności od planowanego budżetu jak również zainteresowań.

Podstawą sprawnie zorganizowanego wyjazdu do Krakowa jest odpowiednie załatwienie sobie noclegu , a także uważne zaplanowanie atrakcji, uwzględniając dni i godziny zwiedzania muzeów, wystaw dzieł sztuki , jak również następnych miejsc, w takim historycznych. Można to wykonać samemu, ale w chwili kiedy preferuje się stabilność i brak możliwych przykrych niespodzianek, da się też zaufać dobremu biuru podróży. Również znakomicie przygotowany przewodnik po Krakowie jest w stanie znacznie uatrakcyjnić wyjazd – najróżniejsze fakty oraz anegdoty zdecydowanie ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa prawie wymagane (a co najmniej wartościowe) jest zobaczenie Ołtarza Wita Stwosza, malowideł Wyspiańskiego, przejście się ładnym Starym Miastem oraz wejście do Wawelu. Sam rynek staromiejski jest bardzo bogaty kulturowo – widać na nim wyraźne ślady baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest znacznie rzadkim połączeniem – bardzo z reguły niszczono przedmiotów ze wcześniejszych epok, by zastąpić je nowszymi. Kraków to mimo to nie jedynie architektura – pod względem kulturowym także stanowi interesujące miejsce choćby ze względu na mocne wpływy twórców dekadenckich, widocznych dla przykładu w słynnej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś ujrzeć dzieła twórców , a także pomysłowe wyposażenie. Miłośnikom muzyki , a także teatru zdecydowanie się nawet spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów , a także widowisk teatralnych i operetkowych na pewno jest w stanie wprawić w oczarowanie wszystkich ceniących niezapomniane przeżycia artystyczne.zdobądź ważne informacje weekend w spa nad morzemZwiedzanie Krakowa to w dwudziestym pierwszym wieku na pewno konieczny punkt dla osób uwielbiających kulturę , jak również lokalne atrakcje turystyczne. W Krakowie da się także podziwiać jedyne osiągalne w kraju dzieło sztuki Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” oraz stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również oglądać obrazy Rembrandta i Petera Breughla. Dużo ludzi docenia też olśniewające dorożki , a także dorodne platany.