Ciepły piasek, parasol i leżak… Nadchodzi lato. Duch letniego relaksu powoduje, że coraz częściej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj niezwykły, obdarowany pięknymi i przeróżnymi krajobrazami.

zobacz to

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z urlopem z pewnością najmocniej kojarzy nam się Bałtyk (strona). Najważniejszym wabikiem przyciągającym turystów na północ Polski jest Morze Bałtyckie- moja strona.

Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości na opisywany w tym miejscu temat, to zapewne znajdziesz więcej pod linkiem (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/zajazdy-i-karczmy).

Najwięcej rodaków decyduje się na spędzenie urlopu na piaszczystych plażach nagrzanych gorącymi promieniami słońca. Rozpowszechniona w kraju kraina turystyczna, co roku zachwyca swoimi walorami turystów, którzy decydują się zrelaksować się nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga wyjątkowy klimat i świeże powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.

Z każdego portu możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje ogromną paletę sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za serce sportów wodnych uchodzi Sopot, w którym odbywa się mnóstwo imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najlepiej postrzegane są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać żaglówkami, skuterami wodnymi, motorówkami czy zmierzyć się z wiatrem na kitesurfingu- -> sprawdź dodatkowe informacje. Nie sposób przeoczyć interesujących atrakcji, które regularnie organizowane są w dużych ośrodkach Wybrzeża Bałtyku.

Godny zainteresowania wpis, czyż nie? Jeśli tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie, którą także bez wątpienia uznasz za cenną.

Wymienić można np. odbywający się w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawy jest również Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Bałtyku uważane jest za jedno z urokliwszych w Europie. Chętnie wybierane przez turystów z Polski, którzy odnajdą tam przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym wczasowisku, znajdują się kilometry szerokich pasów wybrzeża, na których odnalezienie zacisznego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych drogach łączących poszczególne uzdrowiska znajdują się parkingi i wyznaczone dróżki, którymi można przejść na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, zgiełku i opalanie w swobodnej atmosferze jest bardzo przyjemne.