Na południe Polski przybywa bardzo wielu obcokrajowców. Czasem z ludzkiej ciekawości, typowo wczasowo, czasami aby uczyć się albo pracować w swoim zawodzie. Które miasta południowej części kraju wybierają zwykle? Bliski zachodowi, poniemiecki Wrocław albo stary i ładny Kraków. W miastach tych nie tylko przyjezdni mogą szybko poczuć się jak u siebie, ale też tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

miasto nocą

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się z pełną świadomością, bo miasto to przoduje nie tylko w dziedzinie kultury czy w rozwoju, lecz jest również pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką ofertę atrakcji, sporą bazę noclegową i duży wybór punktów gastronomicznych i rozrywkowych.

Czy zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź dalej (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/) i przeglądnij tam nowe zajmujące wątki. Nie czekaj!

Młodzi ludzie, którzy przybywają do Wrocławia w ramach jednego z programów wymiany studentów, zwykle cieszą się sporą ilością wolnego czasu na oswajanie się z miastem, imprezy i aklimatyzację. Czasami uczelnia organizuje wycieczki po okolicy i spacery z przewodnikiem po mieście, ale swoją własną mapkę studenckiego życia wizytorzy robią sami lub z dużą pomocą polskich przyjaciół. Czasem również wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają z listy najbardziej interesujące pozycje – . Ludzie, którzy przyjechali się tutaj uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu tropem miejscowych krasnali lub do eksplorowania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane dzięki karty miejskiej.

ratusz

Autor: lumiere
Osoby, które przyjechały do pracy, na pewno chętnie odpoczną po niej w jednej z wielu knajpek lub jadłodajni na rynku czy też w Pasażu Leopolda lub zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się sporym powodzeniem, zwłaszcza w ciepłych miesiącach, a w zacienionych alejkach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się wyjątkowo. Jeżeli naszego przyjezdnego kompana interesuje architektura Wrocławia, możemy wziąć go na oglądanie centrum, kościołów i kamienic oraz przechadzkę po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na zwiedzaniu Wrocławia i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić bardzo wiele dni, a i tak nie można stwierdzić, że to już koniec. To miasto bardzo otwarte dla wszystkich.