Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Pięknych regionów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż droga wycieczka za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne wycieczki uczą dzieci poznawać świat dookoła. Maluchy, podobnie jak ich rodzice, mogą odetchnąć od hałasu miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa wyprawa buduje więzi rodzinne (zobacz więcej rodzinne zdjęcia) i pozwala lepiej poznać się w sytuacjach innych niż codzienne. Małe dziecko również uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc można spacerować, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd był udany i pozostawił dobre wspomnienia, trzeba się do niego właściwie przygotować.

Podróżowanie z niemowlakiem wcale nie jest trudne.naciśnij tu busy do Niemiec z Dolnego Śląska busy do Niemiec z Dolnego ŚląskaMaluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz wszelkich wypraw. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po lesie czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Krakowa na wycieczkę lub polecieć za granicę, korzystając z faktu, że niemowlaki latają za darmo. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, warto wyruszyć w nocy. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki malca będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.W tasie powinno się robić częściej postoje, najlepiej co 2-3 godziny. Wtenczas mamy czas na wygodne przewijanie i karmienie dziecka.
Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym portalu, który dysponuje dużą bazą noclegową (ciekawe oferty). Wybrane serwisy często oferują też noclegi w bardzo korzystnych cenach, można więc zaplanować wyjazd z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed wyjazdem trzeba zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego turysty. Szczególnie w górach nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można zakupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, dobrze jest mieć zawsze przy sobie podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, dodatkowych śpioszków na zmianę, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że od powodzenia naszej wyprawy wiele jednak zależy od tego, jak będziemy do niej przygotowani.