Kłopoty z płodnością mogą mieć rozliczne podłoże. Odpowiedzialność za to zdoła ponosić genetyka, dieta lub wiek, istotny jest także styl życia. O niepłodności mówi się wtedy, gdy para daremnie stara się o dziecko co najmniej rok, a kobieta nie zachodzi w ciąże. Przyczyny niepłodności zdołają leżeć zarówno po stronie kobiety, jak też mężczyzny, wskutek tego powinno się zrobić stosowny test, jaki pomoże je ustalić.

niemowle

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Test na płodność zdoła wykonać zarówno mężczyzna, jak też kobieta. Zaleca się, by wykonały go obie strony, szczególnie jeżeli przyczyna jest nieznana. Test płodności dla kobiet zachodzi rzecz jasna trochę inaczej aniżeli test dla mężczyzn. W teście dla kobiet robi się diagnozę rezerwy jajnikowej. Metody, jakie wykorzystuje się przy teście na płodność u kobiet, to między innymi AMH, jaka pozwala na gruntowne określenie rezerwy jajnikowej lub także FSH albo badanie ultrasonograficzne AFC. Ponadto wykonuje się też badanie Inhibina B. W przypadku testu płodności dla mężczyzn, robi się w zasadzie badanie nasienia, jakie jest realizowane w laboratorium andrologicznym. Fundamentalny test na płodność u mężczyzn pozwala stwierdzić ilość plemników w ejakulacie, ich ruchliwość a kondycję bądź wygląd ogólny. Ponadto badanie można poszerzyć o różne opcje, takie jak morfologia plemników bądź fragmentacja DNA- kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o klinice in vitro.

Wyśmienite badanie doradzi rzecz jasna specjalista, wskutek tego przedtem wypada umówić się na spotkanie, w toku którego zostanie przeprowadzona z nami gruntowna rozmowa.
Badania i diagnostykę niepłodności oferuje klinika in vitro, właśnie tam zdołają zgłosić się pary, jakie dostrzegają u siebie ten kłopot (czytaj więcej o teście na płodność).

[]Warto sprawdzić adresy tego rodzaju klinik i dowiedzieć się, gdzie mieszczą się one w Twym mieście.

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, zobacz ponadto szczegóły w linku psycholog pruszków. Będą tam równie wartościowe dane.

Można także pomknąć do kliniki w innym mieście. Klinika in vitro specjalizuje się także w innego rodzaju badaniach, między innymi wykonuje badania u kobiet w ciąży, a także proponuje różne badania oraz zabiegi ginekologiczne oraz estetyczne. Z kompletną propozycją i cennikiem klinik in vitro można zaznajomić się oczywiście w Internecie.