Spore miasta mają problem z coraz większymi korkami ulicznymi i to mimo że infrastruktura drogowa się poprawia. Powstają obwodnice, lepiej rozplanowane ronda oraz krzyżówki, buduje się dużo więcej parkingów, lecz jednak jest to i tak zbyt mało.

Co gorsza, nie tylko duże ośrodki miejskie borykają się z takim problemem, bo występuje to również w mniejszych miastach, a w szczególności takich, gdzie przebiega jakaś krajowa droga. Jaka jest na to rada?
stylowe rowery miejskie

Autor: Club de Lucha Burlada
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, aby nie zawsze korzystać z samochodu, gdyż kiedy zjawia się największy ruch? Właśnie wtedy, kiedy za każdym razem, czy to jedziemy gdzieś daleko czy do miejsca położonego od naszego miejsca zamieszkania na odległości jedynie pięćset metrów, wsiadamy do samochodu. Trzeba przyznać, że nieco jako społeczeństwo jesteśmy rozleniwieni, a więc sami zakorkowujemy nasze miasta, a potem się dziwimy, że obraz jest taki, a nie inny. A można odmiennie…
Oczywiście, nikt tutaj nie namawia nikogo, żeby chodzić pieszo czy jeździć na rowerze na inny koniec miasta, ale jeżeli mamy do przejścia czy do przejechania relatywnie krótki odcinek, to nie lepiej to zrobić pieszo albo rowerem. Nie dosyć, iż nie trzeba będzie postać w korkach, to dodatkowo zdrowie nasze na tym skorzysta. Szczególnie, że dzisiaj jest wiele możliwości w takim zakresie, a coraz większa liczba ludzi chce skorzystać z ciekawych typów jednośladów, jak na przykład stylowe rowery miejskie.
Są piękne, świetnie się prezentują, trwałe, te nieco bardziej kosztowne i te nieco tańsze, dla pań, mężczyzn, a także i dla dzieci, ogólnie dla każdego.

Gdyby choć część nas przesiadłaby się na te rowery, jak miasta, skorzystałyby na tym, i jak byłyby czystsze oraz mniej zakorkowane. Warto to mocno przemyśleć.