Pomimo faktu, że niebawem zima, dobrze jest pomyśleć o przyszłorocznych ciepłych dniach. Idealnym sposobem na połączenie przyjemności z korzyścią na zdrowie, jest wyjeżdżanie na wielogodzinne rowerowe wyprawy.

O ile twoja trasa nie będzie zawierać arcytrudnych, wyłożonych skałami powierzchni, najlepszym zakupem do takiego przeznaczenia okażą się rowery trekkingowe (kupisz na rodzaj dwóch kółek mieszczący się gdzieś pomiędzy specjalistycznym rowerem górskim a wygodną kolarzówką do przemierzania utwardzonych szos. Rowery trekkingowe wyróżniają się solidną budową, która umożliwia zarazem komfortową jazdę na stabilnej szosie, jak i całkiem komfortową jazdę po ciężkim terenie. Takie pojazdy mają specjalne bagażniki, które nadają się do założenia obszernych worków na rzeczy. To kluczowe dla cyklistów, którzy jadą na dalekie trasy. Solidne rowery trekkingowe kupisz za parę tysięcy złotych. Przykładowe towary producenta Kettler: Kettler produkty.

bieżnia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Szaruga za oknem z pewnością zniechęca do wycieczek na zewnątrz. Nie wolno jednak zaniedbywać formy, ponieważ później letnią porą okaże się, że odpadamy nawet przy niedużych trasach. Ratunkiem dla naszej kondycji są różnego rodzaju maszyny do ćwiczeń aerobowych, które umożliwiają przeprowadzenie treningu tlenowego w przyjaznym środku własnego domu. Kuszącą opcją jest dobry orbitrek ze sklepu To maszyna, która świetnie pobudza mięśnie kończyn górnych i dolnych równocześnie. Użytkownik, stojąc na orbiterku, ”pedałuje” nogami w sposób podobny do jazdy na rowerze i zarazem ramionami rytmicznie pcha i przyciąga dźwignie, które wyglądają podobnie, jak kijki do nordic walkingu. W tym sklepie produkty Kettler.

Kondycje świetnie wyrobią też dobrze znane bieżnie. Ich wielką zaletą jest to, że pozwalają na precyzyjne odwzorowanie biegu, co oddziałuje mocno na wydolność w normalnym treningu aerobowym.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Z analiz wiadomo, że osiągnięcia na orbiterku albo rowerze stacjonarnym nieczęsto odwzorowują realną wydolność ćwiczącego. Bieżnie to rewelacyjne wyjście zimą, kiedy każdy lęka się przeziębienia albo upadku na pokrytej lodem ścieżce.