Wśród krajów Europy Grecja jest często wybieranym miejscem, jeśli chodzi o letni wypoczynek. Jest tak w dużej mierze z uwagi na przyjemny klimat oraz malownicze widoki Grecji. W jego obrębie są z kolei liczne wyspy, pogrupowane w kilka archipelagów. Wyspy greckie stanowią ogromną atrakcję dla odwiedzających, szczególnie wykorzystywaną w celach wypoczynkowych. Są one rozmaitej wielkości i o zróżnicowanych terenach. Niektóre wyspy są tak niepodstępne, że nie są wykorzystywane w charakterze miejsc turystycznych. Inne za to co roku przyciągają tysiące turystów, chcących spędzić wczasy w malowniczej okolicy.

Wakacje na Krecie

eccoholiday

Źródło: http://www.eccoholiday.com

Kreta jest największą z greckich wysp i jedną z najbardziej obleganych. Jej klimat w lecie jest suchy i ciepły, co sprzyja celom turystycznym i wypoczynkowym. Są tam rejony zarówno górzyste i kamieniste podłoża, jak również łatwo dostępne wybrzeża. Największymi obiektami wartymi zobaczenia na Krecie są ruiny pałaców i inne pozostałości z czasów starożytnych. O zainteresowaniu ofertą wypoczynku na wyspie (kliknij tu) świadczyć może popularność na stronach internetowych haseł w rodzaju „Kreta last minute”. Oferty tego typu są zróżnicowane pod względem cen, które zależą od długości zamieszkania, standardu hotelu i pozostałych czynników.

grecja, sanorini

Autor: Neil Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Rodos i inne wyspyRodos jest drugą, zaraz po Krecie najchętniej odwiedzaną grecką wyspą. Słynie głównie z najbardziej malowniczych, a przy tym piaszczystych plgrecja – https://www.eccoholiday.com/kraj/grecja/ -a wyspie znajduje się wiele nadmorskich. Najchętniej odwiedzane są te, które są położone w miejscach, w których morze jest najcieplejsze i tam, gdzie są najsłabsze wiatry.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną nowinę – kliknij w ten link i ciesz się czytaniem.

W miejscach o powiewach silniejszych gromadzą się często zwolennicy surfingu, korzystający z wysokich fal. Na wyspie jest ponadto największy park wodny na terenie całego kraju. Oferta, kryjąca się pod hasłem „Rodos wczasy” jest bardzo bogata: Dotyczy zarówno wczasów typu last minute, jak i urządzanych z wyprzedzeniem urlopów wakacyjnych. Oprócz Krety i Rodos jest jeszcze dużo wysp pomniejszych, będących często odwiedzanymi przez turystów i wczasowiczów. Należą do nich na przykład takie wyspy jak Korfu, gdzie działa luksusowy kompleks wypoczynkowy, Eubea czy wyspa Kos.