Jako że jestem dziewczyną przemieszczającą się za pomocą kul, sprawdzałam ostatnimi czasy gdzie może pojechać osoba nie w pełni sprawna ruchowo, lub też senior (na tyle mobilny że wyjazd jest możliwy), któremu nieco znudziły się już kursy nad polskie morze, albo też kurorty takie jak: Rabka Zdrój czy też Ciechocinek.

Pomyślałam, iż atrakcyjnym rozwiązaniem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum dokładnie, albowiem pozwoli taki wyjazd osobom starszym jak i osobom niepełnosprawnym na niezwykle przyjemne spacery po prześlicznej, przeszło sto trzydziestu letniej uliczce – po Krupówki – głównej ulicy Zakopanego. Entuzjaści architektury z pewnością będą zafascynowani charakterystycznym, zakopiańskim stylem budowli, rozpropagowanym przez literatów i poetów pierwszej połowy XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to doskonała baza wypadowa dla seniorów, pragnących pięknych pejzaży, panoram tatrzańskich.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu last minute meksyk i oglądaj do woli nowe rzetelne posty.

Wystarczy kilkudziesięciu minutowy spacerek na wzgórze Antałówka skąd roztacza się czarowny widok na najwyższe góry w naszym kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również dobre miejsce dla entuzjastów historii. Nader ciekawym zabytkiem jest nekropolia na Penksowym Brzysku, warte oglądnięcia miejsce, chociażby z powodu wrażeń estetycznych. Oczywiście dla nestorów skautów Zakopane to również miejsce sentymentalne, gdyż nocleg w centrum Zakopanego może być powodem do wypatrywania śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy miłowali Zakopane. W tej okolicy też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Turyści mogą nająć w Zakopanem apartament po czym rozkoszować się życiem nocnym Zakopanego. W owym mieście co krok prawie spotkamy kawiarnie, domy restauracyjne, czy dancingi, które zadowolą najbardziej wybrednych spośród gości. Przykładowo Białka Tatrzańska z kompleksem basenowo-hotelowym, korzystającym ze źródeł termalnych znajdujących się w okolicy Zakopanego. Zakopane jest także wspaniałą bazą wypadową na wyprawy po Słowacji i najogromniejszej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych marszrutach w słowackich Tatrach, co może stać się także przyczynkiem do skosztowania niezmiernie wybornej kuchni naszych słowackich sąsiadów, nadzwyczaj zresztą przyjacielskich i uprzejmych.