Dzisiejszy rynek pracy tak intensywnie się przekształca, że te zawody, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt , dziś nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem

Które więc zawody charakteryzuje obecnie największe powodzenie? Zatrudniający powiadamiają, iż największe deficyty występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej nadal istnieją trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów. Obecnie odnalezienie dobrego, wykwalifikowanego murarza, także nie jest takie proste.

W związku z tym jeżeli posiadamy doświadczenie w zawodzie, nie zastanawiajmy się nad kupnem biletu lotniczego do Anglii, lecz zacznijmy od poszukiwań pracy w Polsce.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Budownictwo infrastrukturalne, to energicznie rozwijający się segment sektora budowlanego – rąk do pracy cały czas potrzeba. Właściciele firm natomiast, mają obowiązek zagwarantowania zakwaterowania na czas prowadzonych prac. Pracodawcy, starając się, aby ich zespół składał się z pracowników o jak najwyższych kwalifikacjach zawodowych, niejednokrotnie poszukują ich poza miejscowością, w której jest siedziba firmy. Takie działanie jest korzystne zarówno dla pracownika, który pracuje poza miejscem zamieszkania, jak i zatrudniającego.
Wiarą w przyszłość może napawać fakt, iż właśnie trwa sezon zbioru owoców i warzyw, a wraz z nim pojawiły się prace sezonowe i szansa na niższe bezrobocie. I tutaj pracodawcy zapewniają kwatery robotnicze kwatery robotnicze Łódź Łódź, zwykle z dodatkowym wyżywieniem. Motywuje to nowych pracowników do podejmowania zatrudnienia poza miejscem ich zamieszkania.
A może warto odważyć się na założenie własnego biznesu? Zwłaszcza , iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu. Urząd Pracy w Łodzi oferuje środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. A co dalej? I Was czeka zatrudnianie pracowników. Będziecie chcieli ich szkoli, co będzie skutkowało delegowaniem ich do innych miast. Co wtedy? Co im zaoferujesz? – odkryj więcej