Przybliża się okres letni, czas wyjazdów wakacyjnych i eskapad weekendowych. Amatorzy górskich wędrówek winni uwzględnić w swoich planach Karkonosze. Turyści, którzy zamierzają odwiedzić karkonoskie miejscowości wypoczynkowe nie mogą narzekać na brak rozrywek.
Najważniejsze z nich to z pewnością długie, często całodniowe wędrówki górskimi szlakami, nierzadko wiodącymi przez lasy, bądź kosodrzewinę.

W mieście stanęło jedenaście wolno stojących szałasów z drewna które znajdują się na szlaku ścieżek przyrodniczych. Szałasy są idealnym punktem na wypoczynek podczas eskapad po Szklarskiej Porębie i okolicy. Szałasy umieszczone w sąsiedztwie punktów o szczególnych walorach krajobrazowych i przyrodniczych wyznaczać mają obiekty edukacji ekologicznej. Forma i nieduże gabaryty obiektów pozwalają na wpasowanie się ich w otoczenie i stworzenie punktów dla odpoczynku, również edukacji bawiącym w nich podróżnikom.
Molo w Sopocie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Utrudzonym podróżnikom przyda się hotel w Szklarskiej Porębie.

Przypinam tu mój link do następnej witryny. Myślę, że zapragniesz przejrzeć ostatnie wpisy, jeśli zainteresowały Cię te zamieszczone na tej witrynie.

Po zasłużonym odpoczynku warto wyruszyć w dalszą wędrówkę.

Skupienie wielu obrębów chronionych na stosunkowo niewielkiej nawierzchni świadczy najlepiej o niepowtarzalnych wartościach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych owej części Sudetów Zachodnich. Słynne są tory saneczkowe, które cieszą i zabawiają nie tylko dzieci, ale wywołują radość nawet u ich opiekunów.

W samym centrum Szklarskiej Poręby, przy głównej drodze krajowej usytuowany jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dorosłych. Na terenie Parku odbywają się również występy i zawody sportowe. Park funkcjonuje przez cały rok.