Siła wód termalnych pochodzących z gorących zdrojów zwanych cieplicami dobrze poznana już jest od setek lat. Wody te mianowicie są nader mocno zmineralizowane. Nasz kompleks „Woda zdrowia Ci przyda” zlokalizowany został w stolicy polskich Tatr – Zakopanem.

termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto
Woda w Zakopiańskich termach jest typu siarczanowo-wapniwo-chlorkowo-sodowego. Zawiera bardzo ważne dla zdrowie a także urody pierwiastki to znaczy: sód (Na), wapń (Ca), potas (K), chlor (Cl), magnez (Mg), siarkę (S) oraz chrom (Cr). Termy w Zakopanem to kapitalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Cykliczne ablucje w wodach termalnych zapobiegają rozwojowi chorób wieku późnego, Parkinsona i Alzheimera. Oprócz tego pomagają wyeliminować wszelkiego rodzaju niedomagania układu mięśniowo-kostnego, takie jak: bóle czy skręcenia. Zakopane termy w Zakopanem mają także dobroczynny wpływ na system naczyniowo-sercowy, mogą nas zabezpieczyć przed chorobami sercowymi a nawet uregulują gospodarkę hormonami. Kąpiele wyżej opisane zalecane są również w trakcie leczenia otyłości, ponieważ polepszą przemianę materii. Mało tego pomogą pokonać bóle głowy jak także boleści w stawach, pomagają człekom cierpiącym na bezsenność. Polepszają także nastrój, pomogą odpocząć. Zalecane są one podobnie po każdych operacjach, jako że w znacznym stopniu przyśpieszają przebieg rekonwalescencji. Prócz tego wszystkiego ablucje wyżej wymienione kapitalnie wpływają na krasę jak też stan skóry. Jak wiemy Ca działa antyalergicznie, więc zmniejsza wszelkie zaczerwienienia. Tak wielce zmineralizowana woda (zdrowie-dom.pl/) zmiękcza naskórek, i w ten sposób o wiele przyśpiesza złuszczanie, spowalnia starzenie się skóry.

termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto
Woda w basenach osiąga temperaturę 21-25 stopni Celsjusza. Jest całkowicie bezpieczna dla osobników w jakimkolwiek wieku, również dla dwumiesięcznych osesków jak również kobiet w ciąży, więc zapraszamy do krajowych term w Zakopanem także rodziców z dziećmi . Nasz kompleks to nie same baseny geotermalne, wodne bicze, gejzery, fontanny i wodospady. To dodatkowo: cztery sauny suche i trzy sauny wodne, możność korzystania z groty solnej, boiska. Do użytku pensjonariuszy jest też biblioteczka, restauracja (bistro piła) również plac rozrywek, czyli relaks dla każdego członka rodziny zapewniony. Na pewno każdy odnajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie. Termy w Zakopanem to wspaniały projekt na ferie z jednoczesną profilaktyką zdrowotną.