Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a następnie w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków byliśmy mozaiką wielu narodowości a od 1569 r. państwem oficjalnie federacyjnym, łączącym w jednym kraju 2 dawne królestwa, które do tej daty łączyła jedynie unia personalna. Od zarania więc byliśmy jakbyśmy to określili obecnie państwem wielonarodowym. Tak było aż do pierwszej połowy XX w. wieku, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych które w przeciągu tychże lat nasze państwo spotykały. Dopiero II Wojna oraz okres tuż po wojnie odmieniły tę sytuację.

hotel

Autor: Sto-ispo Sp. z o.o.
Źródło: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywistością jest że przeszło 370 lat współegzystencji wielu narodowości najpierw w jednym państwie a potem na tym samym terytorium kulturowym musiało zostawić niezatarte ślady, mimo brutalnie efektywnych działań dwóch największych totalitaryzmów XX w. – Komunizmu i Faszyzmu. Jednym z takich pozostałości jest kultura kresowa która przecież przetrwała w naszych umysłach aż po dziś dzień. Naturalnie możemy mieć do mitu Kresów zastrzeżenia że w jakiś sposób idealizuje rzeczywistość. Ale pomimo wszystko przeżyła w naszej zbiorowej świadomości.

I dziś możemy odczuć ów dawno przeszły czas. Starczy pojechać na wyprawę latem bądź teraz z okazji Święta Niepodległości na wydłużony weekend, na Podlasie kuchnia podlasia a dokładnie w podlaskie. To na jego obszarze odnajdziemy ślady minionej zróżnicowanej etnicznie społeczności oraz odnajdziemy klimat Kresów niczym z literatury. Wystarczy zatem wystukać w wyszukiwarkę

hotel

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl

wyrażenie: noclegi podlaskie by znaleźć sobie wygodny punkt do wypadów turystycznych.

Region ten jest jak cały wschód Polski wyśmienitym terenem dla tych osób które wypoczywając preferują pieszą wędrówkę niż wypoczynek w obecności służącego w Liberii, w drogim ekskluzywnym hotelu. Jest to miejsce w którym możemy się cieszyć hippiką i wyprawami właśnie na koniu. Z naszego pensjonatu można pójść na wyprawę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Atrakcje wymienione na . Dobrym miejscem startu będzie pensjonat w okolicy miasteczka Suchowola. Możemy zakosztować odpoczynku w siodle i poczuć się jak arystokracja.