Są takie regiony, które interesują rzesze turystów i o podziwianiu których śni właściwie każdy. Do jednych z takich miejscowości wlicza się Rzym, to miasto, które już w starożytności było niesamowicie odwiedzane cały czas raduje się ogromnym zaciekawieniem turystów z różnych krajów. Powinniśmy tu obejrzeć sporo starożytnych, jak i teraźniejszych miejsc co sprawi, że właściwie każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego.

łuk triumfalny

Autor: ell brown
Źródło: www.flickr.com
Możemy sprawdzić swoją odwagę
Każdy na pewno wiele razy chodził po cmentarzu i może opowiedzieć, iż właściwie nie ma w tym nic fascynującego, czy strasznego. Nie mniej katakumby w Rzymie przedstawiają nam niesamowite doznania przeważnie dlatego, że choć jest to cmentarz, to jednak jest to cmentarz podziemny, a więc chodzimy pośród skalnych półek, na których leżą kości, właściwie jesteśmy w grobowcu. Już sama wielość korytarzy i odległości jaka tam na nas wyczekuje musi sprawić, iż czas poświęcony w takim miejscu przyprawi nas o gęsią skórkę.

Schody hiszpańskie zawsze są oblegane

akwedukt

Autor: By RaSeLaSeD – Il Pinguino
Źródło: www.flickr.com

Ktoś może stwierdzić, że schody jak to schody, spacerujemy przecież po nich codziennie. Jednak należy wiedzieć, iż schody hiszpańskie wpisują się do najszerszych i jednocześnie najdłuższych schodów w Europie. Zaprowadzą do kościoła św. Trójcy, a w różnych momentach roku są różnie ozdabiane w zależności od panujących akurat dni. Jednak niech nas nie zmyli ich nazwa, znajdują się one w Rzymie a nazwa hiszpańskie ukazała się od pobliskiego usytuowania ambasady Hiszpanii.

Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historii
Zwiedzanie Rzymu to tak naprawdę nie tylko podziwianie różnorakiego rodzaju budynków i starych pomników. To również poznawanie się z niezwykłą historią tego miasta, bo każdy budynek, każda uliczka posiada swoją oddzielną historię, tradycję, oraz przesądy.

Jeżeli do tej pory nie udało Ci się wyszukać nic atrakcyjnego, to sprawdź pod adresem (pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/chata-rysia), tam z pewnością znajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie przydatne.

Warto wybrać się w taką wycieczkę, bo powrócimy z niej usatysfakcjonowani, a równocześnie też będziemy mogli poszerzyć własną wiedzę o dane, które nie są zawarte w przewodnikach, a których wywiemy się na równi od przewodnika, jak i od napotkanych mieszkańców tego miejsca.

*