Są takie regiony, które interesują rzesze turystów i o podziwianiu których śni właściwie każdy. Do jednych z takich miejscowości wlicza się Rzym, to miasto, które już w starożytności było niesamowicie odwiedzane cały czas raduje się ogromnym zaciekawieniem turystów z różnych krajów. Powinniśmy tu obejrzeć sporo starożytnych, jak i teraźniejszych miejsc co sprawi, że właściwie każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego.

łuk triumfalny

Autor: ell brown
Źródło: www.flickr.com
Możemy sprawdzić swoją odwagę
Każdy na pewno wiele razy chodził po cmentarzu i może opowiedzieć, iż właściwie nie ma w tym nic fascynującego, czy strasznego. Nie mniej katakumby w Rzymie przedstawiają nam niesamowite doznania przeważnie dlatego, że choć jest to cmentarz, to jednak jest to cmentarz podziemny, a więc chodzimy pośród skalnych półek, na których leżą kości, właściwie jesteśmy w grobowcu. Już sama wielość korytarzy i odległości jaka tam na nas wyczekuje musi sprawić, iż czas poświęcony w takim miejscu przyprawi nas o gęsią skórkę.

Schody hiszpańskie zawsze są oblegane

akwedukt

Autor: By RaSeLaSeD – Il Pinguino
Źródło: www.flickr.com

Ktoś może stwierdzić, że schody jak to schody, spacerujemy przecież po nich codziennie. Jednak należy wiedzieć, iż schody hiszpańskie wpisują się do najszerszych i jednocześnie najdłuższych schodów w Europie. Zaprowadzą do kościoła św. Trójcy, a w różnych momentach roku są różnie ozdabiane w zależności od panujących akurat dni. Jednak niech nas nie zmyli ich nazwa, znajdują się one w Rzymie a nazwa hiszpańskie ukazała się od pobliskiego usytuowania ambasady Hiszpanii.

Znajdziemy tutaj wiele ciekawych historii
Zwiedzanie Rzymu to tak naprawdę nie tylko podziwianie różnorakiego rodzaju budynków i starych pomników.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-gdansk), która też Cię zainteresuje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu kwestii.

To również poznawanie się z niezwykłą historią tego miasta, bo każdy budynek, każda uliczka posiada swoją oddzielną historię, tradycję, oraz przesądy. Warto wybrać się w taką wycieczkę, bo powrócimy z niej usatysfakcjonowani, a równocześnie też będziemy mogli poszerzyć własną wiedzę o dane, które nie są zawarte w przewodnikach, a których wywiemy się na równi od przewodnika, jak i od napotkanych mieszkańców tego miejsca.