Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem – który profil kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale także na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, warto rozpocząć? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnorodnych sektorach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie artykuł, śmiało sprawdź ponadto towarzyszące informacje – one również są godne polecenia.

Wspomniany kierunek jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Większość szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju kursów, dodatkowo rozszerzających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich firmach jak [TAG=biura

podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to kierunek nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć naukę o tym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię uczelni, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.