Mięso jest bogatym źródłem białka. Ma także spore ilości żelaza, cynku, także selenu, oraz witamin. Porcja poszczególnych czynników różni się od typu zużytkowanego mięsa. Na sklepowych regałach do wyboru mamy mięso wieprzowe, wołowe, drobiowe, cielęce, a nawet dziczyznę.


Mięso mielone tak faktycznie nie różni się względem atutów odżywczych od mięsa w jego zwyczajnej postaci, o ile rozdrabniane jest na miejscu. Należałoby przeto poprosić o zmielenie przy ladzie sklepowej, albo uczynić to samemu w mieszkaniu. Kupując typ mięsa, zwróćmy uwagę na to, by było to raczej chude np. indycze, czy wołowe.

wejdź po więcej przepisów

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Potrawy z mięsa mielonego to cała gama rozmaitych potraw i smaków. Propozycji na przeznaczenie mielonego mięsa każdy kraj ma wiele. Nie ma co ukrywać, iż zasługuje na honorowe miejsce w ogólnoświatowych rankingach kulinarnych przysmaków. Jest natomiast jeden kluczowy wymóg, że danie okaże się pyszne, kiedy zrobione będzie z odpowiedniego mięsa.
Mięso rozdrabniane, jest podstawowym składnikiem do klasycznych zrazów mielonych, wielbionych przez maluchów i dorosłych.

Gołąbki, spaghetti, nadziewane jarzyny, bądź pulpety, to potrawy które łączy ten sam czynnik, są to potrawy (sushi produkty) z mięsa mielonego. Ukochane dodatki warzywne, zioła, również przyprawy jedynie ubogacają smak i zapach owych potraw. Niektórzy nie wyobrażają sobie owych potraw bez dobrze doprawionego mięsa zmielonego. Mając mięso zmielone zdołamy stworzyć świetne potrawy obiadowe i to niedużym nakładem pracy, także czasu.

Sałatka do grilla ( tutaj) to pozycja przymusowa w letnim okresie. Bo choć mięso z grilla może wspaniale smakować, to jednakże bez sałatki czegoś mu będzie brakowało. Poza tym sałatki mają szansę ustanawiać zarówno osobną potrawę dla odchudzających się i dla tych, którzy nie jedzą mięsa, jak i dodatek do grillowanych warzyw.

Gdy przygotowujemy grilla, zasadniczy nacisk stawiamy na dania podstawowe, to znaczy mięsa i jarzyny, a sałatka do grilla to z zasady wyłącznie dodatek. Można jednak dostosować jedno danie z drugim w ten sposób, by wszystko komponowało się w niepowtarzalną całość. Sałatki z domieszką owoców mogą być stosowane jako deser.