Ogromnie atrakcyjne ostatnimi czasy są tzw. zielone szkoły dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Organizuje się je najczęściej w nadzwyczaj urokliwych miejscowościach. Mogą być to znane uzdrowiska nad morzem, ośrodki w górach, ale również mniej znane, jednak również atrakcyjne miejscowości. Dzieciaczki w sposób aktywny wypoczywają na łonie natury, w otoczeniu lasów, oraz nad wodą. Niejednokrotnie wypoczynek w ramach zielonych szkół jest wyłączną możliwością odpoczynku dla dziecka poza jego domem.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio zaaranżowane zielone szkoły w górach, mogą być doskonałą propozycją odpoczynku skojarzonego z nauką. Plan zajęć jest zazwyczaj bardzo szeroki. Dzieci uczą się rozróżniać gatunki drzew, gatunki ptaszków, słuchając ich szczebiotu. Uczą się w jaki sposób dbać o środowisko , zwiedzają okoliczne atrakcje turystyczne, pływają jeśli jest taka sposobność. Niekiedy jeżdżą konno.

Nasz artykuł jest doprawdy zajmujący? Myślimy zatem, że spodoba Ci się także moja strona internetowa, na której znajdziesz wiele dodatkowych szczegółów.

Program jest uzależniony przede wszystkim od tego, gdzie znajduje się ustalony ośrodek . Przykładowo oprócz zielonej szkoły w górach można wybrać się na trzydniowy pobyt w OKL w Gołuchowie, który to usytuowany jest na około stu sześćdziesięciu hektarowym parku arboretum ze szczegółowo zaprezentowanymi gatunkami drzew. A okazy widzieć tam możemy z całego niemal globu – kliknij to o spływach kajakowych na Podlasiu! Oprócz tego, zajęcia prowadzone są przez pracowników OKL-u, pasjonatów. Jeżeli zaś chodzi o zielone szkoły w górach, godne polecenia są ośrodki wypoczynkowe w przepięknych Bieszczadach. Wszakże są to góry dość niskie, jednakże nadzwyczaj zachwycające połoniny kuszą podróżników o wszelkiej porze roku.

Na młodych turystów czekają tam spływy kajakiem, górskie wycieczki, wieczorne harce przy ognisku, eskapady autobusowe z przewodnikiem, pływanie żaglówką lub wycieczka statkiem po Jeziorze Solińskim, a nawet noc przetrwania w bieszczadzkiej dziczy w szałasie zbudowanym przez same dzieci. Ponadto planowane są różnorodne rozrywki i zabawy, na przykład: w przeciąganie liny, wspinaczki na ściankach wspinaczkowych, bieg w workach, łucznictwo a także inne konkurencje. Tego typu wypad latorośli z równolatkami na pewno uczy dzieciaki samodzielności, obrotności a także współpracy z kolegami, prócz tego jest znakomitą formą wypoczynku, to coś jak imprezy integracyjne w Bieszczadach – dodatkowe informacje o spływach z Kaylon.

Czy taka notatka namówiła Cię do znalezienia analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz dodatkowo sprawdź także wypowiedzi na nasz temat (http://www.coraltravel.pl/last-minute/grecja/).

Trzeba tylko żeby rodzice porządnie przyjrzeli się ofertom ośrodków wczasowych oferujących organizację wypoczynku w ramach zielonych szkół, i wyselekcjonowali w najwyższym stopniu ciekawą (co nie zawsze znaczy najmniej kosztowną).