Kraków to niesamowite miasto, przez wielu uważane za najpiękniejszy gród w naszym kraju. Pełne zabytkowych budynków i zapachu przeszłości. Odwiedzane jest przez wędrowców nie wyłącznie z naszego kraju oraz UE ale z całego globu.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com
Krakowski Główny Rynek pobrzmiewa rozmaitymi mowami. Zabytki krakowskie „rozrzucone” są po całym mieście. Co przede wszystkim trzeba zobaczyć? Niewątpliwie jest to Stary Rynek, a na nim Mariacki Kościół – bodaj najbardziej znany dom boży w Polsce a także Sukiennice. Następnie Zamek Królów na Wawelu, Katedra na Wawelu – miejsce pochowania polskich królów a także bohaterów narodowych, między innymi: Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, gen. Władysława Sikorskiego. Smocza jama z ziejącym ogniem smokiem to bajeczna atrakcja dla dzieciaczków. Poza tym z pewnością wypada zobaczyć jedno z najstarszych w naszej ojczyźnie Muzeum Czartoryskich, w którym podziwiać można m.in. „Damę z gronostajem” autorstwa Leonarda da Vinci. Kolejnym ciekawym miejscem jest Collegium Maius – najstarsza zachowana część Akademii Krakowskiej, w którym znajduje się Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Busy Kraków

Źródło: www.minitrans-busy.pl
Polecamy także spacer plantami wokół starówki. Jest to ok. dwudziesto hektarowy park, który ciągnie 4,5 km okręgiem zieleni i alei. To główne miejsce spacerujących mieszkańców Krakowa jak i turystów. By usprawnić odwiedzanie Krakowa dużym gromadom obieżyświatów, sugerujemy Państwu wynajem busów w Krakowie. Nasza propozycja jest wyjątkowa nie wyłącznie z przyczyny wygodnych mikrobusów jakimi dysponujemy. Większość z naszych pracowników prowadzących busy przewozy do niemiec jelenia gora posiada uprawnienia przewodnickie . Doskonale znają Kraków. Podług życzenia wynajęty bus w Krakowie może również zawieźć odwiedzających do Sanktuarium Łagiewnickiego. To miejsce pielgrzymowania chrześcijan z Polski jak także spoza granic naszego kraju. Można tam zobaczyć znany obraz „Jezusa Chrystusa Miłosiernego” autorstwa A. Hyły. Aranżujemy także wyjazdy do podkrakowskiej kopalni soli, gdzie każdy wybierze trasę dla siebie. Mamy do wyboru: klasyczną „Trasę turystyczną”, „Trasę górniczą” – jedną z trudniejszych ścieżek zwiedzania, trasę „Tajemnice wielickiej kopalni” tudzież trasę „Szlakiem pielgrzymkowym Szczęść Boże”. Są w tejże kopalni także ustalone szlaki dla najmłodszych zwiedzających sztolnię wraz z rodzicielami jak również w ramach szkolnej wycieczki. Możemy też wystąpić z propozycją dojazdu do Muzeum w Oświęcimiu – najbardziej strasznego z polskich muzeów. Dalsze informacje na temat organizowanych przez naszą firmę wycieczek na naszej stronie www. wynajem busów Kraków Proszę telefonować w przypadku rezerwacji terminów 789-775-889. Zapraszamy .