Jazda na nartach staje się z roku na rok coraz popularniejsza i próbują jej rodacy praktycznie w każdym wieku.
Co powinien wiedzieć początkujący narciarz? Prezentujemy przewodnik dla tych, jacy nigdy jeszcze nie mieli na nogach nart, a chcieliby zacząć przygodę na stoku.

Chociaż wszystko wygląda na proste – narty, katana i już zjeżdżamy w dół alpejskiego stoku – w rzeczywistości jest troszeczkę bardziej skomplikowane oraz nastręcza przygotowań. Na początek, weźmy się za nieodzowny ekwipunek. Jest go trochę więcej aniżeli wyłącznie narty, lecz większość z niego możemy wypożyczyć. Inwestowanie w kupno drogiego oprzyrządowania nie ma sensu, gdy jesteśmy debiutujący, gdyż może się okazać, że po prostu nie polubiliśmy narciarstwa.noclegi Grzybowo – dodatkowe informacje -I choć wypożyczalnie w sąsiedztwie stoków zazwyczaj są świetnie zaopatrzone, o niektóre rzeczy warto jednak zatroszczyć się przed wyjazdem.
samoloty

Autor: Melinda Seckington
Źródło: http://www.flickr.com
SPA

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z rzeczy, od których należy zacząć, są buty narciarskie. Nawet gdy zamierzamy je wypożyczyć, dobrze jest ze wsparciem eksperta wybrać należyty rozmiar już przed wyjazdem. Zazwyczaj na początku buciki trzeba przetestować, pochodzić w nich po sklepie a także sprawdzić ich wygodę.kliknij tu hotel z basenem nad morzem hotel z basenem nad morzemPewien dyskomfort jest zawsze obecny na początku sezonu, nawet u doświadczonych narciarzy, jednakże stopy nie mogą boleć. Sprawdzenie właściwego rodzaju a także rozmiaru przed podróżą, może pomóc nam oszczędzić troszeczkę czasu w wypożyczalni.

Z tej samej przyczyny do wypożyczalni należy przybyć wcześnie rano – ceny są za dobę, zatem nawet jeśli nie zamyślamy zacząć zjeżdżać zaraz to będziemy mogli uzyskać lepsze wsparcie. Zorganizowane wyjazdy studenckie narty to świetna sprawa!