Każdy z nas śni o zdrowych, ładnych i białych zębach. Na nieszczęście nie wszystkim jest to dane, z tej przyczyny wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym ciągiem zabiegów korygujących wizerunek naszych zębów. Jednym z nich jest odnowa zębów przednich.

zdrowe zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Ukształtowanie zębów można dopasowywać, co jest idealnym wyjściem dla ludzi z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami.Stomatologia estetyczna Wrocław używa najlepszej klasy materiały zezwalają na perfekcyjne odwzorowanie zabarwienia zęba, uzyskując rezultat spełniający najwyższe normy estetyczne. Zobacz: W przypadku sporych niedoborów, także w bocznych zębach leczonych kanałowo, stomatologia estetyczna sugeruje wypełnienia pełnoceramiczne umożliwiające na zachowanie części zęba, przy równoczesnych znacznych opcjach usprawnienia funkcjonalności i estetyki zębów. Wypełnienia takie wykorzystywane są przy całościowych rekonstrukcjach zgryzu i estetycznych odbudowach łuków dentystycznych. Licówki robione są z porcelany i za pomocą cementu przytwierdzane są do obrzeżnej nawierzchni zęba.

Nie ociągaj się, gdyż jesteśmy tu (https://www.psycholog-wroclaw.com/) dla Ciebie. Opracowaliśmy bardzo interesujące posty. Pragniesz je przeczytać? Zachęcamy do kolejnej witryny.

Stomatologia estetyczna rekomenduje je pacjentom z zębami mocno przebarwionymi, krzywymi, lub trwale uszkodzonymi. Licówki nakładane są na zeszlifowane zęby. Zaletą licówek porcelanowych jest bardzo drobna utrata tkanek twardych zęba, oraz odporność na przebarwienia, więc przy prawidłowej pielęgnacji, będą cieszyć przez dłuższy czas. Autor:

gabinet dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatologia estetyczna Wrocław proponuje także korony protetyczne, które służą podobnym celom jak licówki, ale w przeciwieństwie do nich pokrywają całego zęba ze każdych stron. Pozwala na odtworzenie skaleczonego zęba, sprzyja polepszeniu jego konturu, rozmiarów, albo odcienia. Korony wykorzystywane są także w leczeniu implantologicznym.
Jako że korona wymaga oszlifowania całego zęba, toteż wykorzystywana jest jedynie w sytuacjach, w których jest to rozstrzygnięcie optymalne. W zależności od potrzeb, sprawiane są korony pełnoceramiczne, metalowo-porcelanowe. Mosty stosowane są w sytuacjach drobnych niedoborów zębowych. Nastręczają oszlifowania dwóch sąsiednich zębów. Most odwzorowuje utracony ząb poprzez mocowanie korony do sąsiadujących zębów. Takie podejście jest wykonalne nawet do kilku brakujących zębów.