Jesień się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje minęły, to można wykorzystywać ciepłe weekendy na relaks na dworze. Możliwości jest bardzo wiele, a jedną z najbardziej atrakcyjnych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju wiele, więc najczęściej nawet nie musimy daleko jechać, by tej przyjemności zaznać. Oczywiście najlepsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć mnóstwo urokliwych rzek, buchających barwami zakamarków.

spływy kajakowe na style= Wszędzie można popływać kajakiem

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie można zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakowy. Właściwie w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (szczegóły na stronie: firmy organizującej spływy kajakowe). Jeżeli nie jesteśmy pewni jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, możemy też zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku nie jest bardzo trudne. Naturalnie, trzeba uważać na dryfujące w rzece konary i wystające głazy albo płytkie miejsca, ale wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy doskonale sobie poradzili. Oczywiście zawsze trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Kajaki to świetny sposób na odpoczynek. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet dużego wysiłku. Oczywiście trzeba się namachać wiosłem, ale zazwyczaj okolica jest tak piękna, pływaniu towarzyszy tak wiele pięknych widoków, że nawet nie odczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Pamiętajmy, by do spływu dobrze się przygotować. Załóżmy prędko schnące ubrania, strój kąpielowy, coś na głowę. Gdy świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem – na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i nawet nie zauważymy poparzeń.

Powinniśmy także zabrać cienkie rękawiczki, żeby nie dorobić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście należy także zabezpieczyć cenne przedmioty, jak kluczyki do auta, telefon czy dokumenty. Tu świetnie sprawdzą się hermetycznie zamykane pudełka.https://www.kormoran-rowy.pl//ceny-pakiety spa nad morzem dla dwojgaWorki foliowe mają to do siebie, że mogą się podrzeć, a poza tym nie jesteśmy w stanie szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy właściwie przygotowani – ku przygodzie!