Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku celebrowana rokrocznie od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, organizowania hucznych imprez i tracenia pokaźnych kwot na widowiskowe pokazy sztucznych ogni i ogromne ilości wina musującego, potocznie zwanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe eskapady w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów oraz spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu urządzonym w pięknej, niecodziennej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego wyjątkowego okresu jest wyjazd do jednego z dużych polskich miast na koncerty urządzane co rok na ich rynkach. Wspaniale jest wyrwać się na jakiś czas od nudy, zabawić oraz rozerwać, jednak na początku trzeba wszystko zaplanować, a to duże wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagę
Aby Sylwester 2013 był jedyny w swoim rodzaju, trzeba dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Możemy pójść na łatwiznę i wybrać oklepane już Zakopane, jednak istnieje przecież dużo innych obszarów, które dobrze by było odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych terenów Polski jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden spośród najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Panujący tam mikroklimat jest podobny do występującego w Alpach- ze względu na odpowiednie ciśnienie atmosferyczne organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych krwinek, co finalnie dobrze oddziałuje na nasze samopoczucie. Co warte uwagi obecność śniegu na tamtejszych stokach jest niemal pewna. Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i ulokowany tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Ponadto dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być również Bieszczady, które, choć niezbyt często wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, wyjątkową opcją może być sylwester na Podlasiu. Rejon ten jest pełna lasów i jezior oraz małych wiosek i niewielkich miasteczek. Największy z nich jest Białystok. Również województwo mazowieckie oferuje dobrą zabawę w noc sylwestrową. Fani muzyki mogą wybrać się między innymi na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich i zagranicznych wokalistów.

Gdzie nocować
Do wyboru są oczywiście hotele – apartament w zakopanem i pensjonaty. Często znajdują się one blisko stoków, co znacząco uprzyjemnia pobyt. Całkiem niezłym oraz niezbyt kosztownym rozwiązaniem jest też skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, jest zależne od nas samych oraz od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać propozycji???
Najwięcej propozycji znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli lub na portalach z ofertami wielu hoteli i pensjonatów (na przykład – odnośnik) lokowane są nie tylko cenniki oraz dostępność pokoi, ale też specjalne propozycje sylwestrowe, takie jak przykładowo okresowe obniżki cenowe lub propozycje balów urządzanych przez gospodarstwo agroturystyczne. By znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas miejsca wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka bądź też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności należy jedynie wybrać satysfakcjonującą nas propozycję i dokonać rezerwacji przy użyciu telefonu lub internetu.