Optymalne przygotowanie każdego szkolenia to już połowa sukcesu. Kto o tym nie pamięta ten jest w stanie spotkać się z niezbyt dobrymi opiniami po skończeniu takiego wydarzenia. Chociaż samo szkolenie może być interesujące i inspirujące, to miejsce, w jakim się odbywa może wpływać negatywnie lub pozytywnie na całokształt. Czy wiesz, co zrobić, by Twoje szkolenie było przemyślane pod każdym kątem, ażeby nie spotkał Cię los organizatora, jaki zebrał najlepszą kadrę, ale nie dopilnował, żeby miejsce szkolenia było równie na najwyższym poziomie?

To jak jest to ważne od dawien dawna wiedzą najlepsi organizatorzy wybierając sale konferencyjne tak, aby spełniały wymagania każdej szkolonej osoby. Tu już nawet nie chodzi tylko o dostęp do wi-fi czy klimatyzację, istotne jest też to, jaki klimat rządzi w danym miejscu, czy to miejsce jest interesujące, jest w nim przykładowo solidne zaopatrzenie gastronomiczne i bliskość centrum miasta. W każdym dużym mieście już są tego typu miejsca, więc naturalnie jeśli mamy tego typu możliwość powinniśmy|trzeba rezerwować konferencje czy szkolenia w takich miejscach.

spotkanie w sali konferencyjnej

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy z organizatorów mają już różne swoje ulubione miejscówki, które zawsze się sprawdzają, a uczestnicy są bardzo zadowoleni. Pozostali muszą poszukiwać, ponieważ w bogatej ofercie znaleźć można prawdziwe idealne miejsca, jak i miejsca nie do końca na odpowiednim poziomie. Najprościej odnaleźć takie miejsca w internecie, wpisując na przykład do wyszukiwarki teksty w stylu sale konferencyjne Wrocław, konferencje Wrocław czy restauracja (restauracja sushi tychy) Wrocław. Czasami znajdziemy od razu interesujące rezultaty, jakie będą najbardziej dopasowane do naszych oczekiwań, innym razem będziemy zmuszeni się trochę natrudzić i szukać dalej.

Czasami też dobrym pomysłem jest podglądnąć, gdzie najlepsi przeprowadzają swoje szkolenia. Jeśli w danym miejscu odbywają się one cykliczne, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Z drugiej strony, zawsze przed rezerwacją miejsca na szkolenie pamiętajmy o właściwym rozeznaniu, to oznacza, iż poza informacjami an stronie warto zadzwonić do konkretnego miejsca i potwierdzić czy informacje na stronie są rzeczywiście aktualne. To gwarancja, iż wszystko będzie takie, jak sobie zaplanowaliśmy. To zresztą odpowiedni sposób, żeby poznać osoby, które pracują w danym miejscu. Kto wie, może zwiążemy się z określoną firmą na dłużej, z innej strony poznamy lepiej kompetentne za obsługę klienta osoby. To może być pomocne w przyszłości.
Autor