Polska na weekend czy też na wczasy staje się dla co poniektórych ludzi, w znacznej mierze obcokrajowców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie z naturą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest unikalny i przyciąga do siebie przeróżnymi atrakcjami, które trzeba wziąć pod uwagę planując wakacje dwa tysiące czternaście!

Pokrycie dachu strzechą

Źródło: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to ciągnące się pasma górskie. Nasilony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to nasilony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki aktywny wypoczynek to bardzo dobry trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to również znaczące zyski dla pensjonatów czy kwater prywatnych proponujących noclegi (więcej pod adresem – ). Oferując noclegi Zieleniec rywalizuje z innymi ośrodkami cenami a także ponoclegi (https://www.domki-letniskowe.pl/)em. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, przykładowo noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba również przyciągają wielu entuzjastów białego szaleństwa. Należy, toteż znaleźć odrobinę czasu i zaplanować tego rodzaju wypady w góry (źródło).

W sezonie letnim wzmożony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tutaj również znajdują się miejscowości oferujące mnóstwo różnorodnych atrakcji dla turystów. Liczy się odległość od morza, dostęp do rozrywek rodzaju dyskoteki czy organizacja imprez na dworze. Kurorty od zamierzchłych czasów przyciągające rzesze wczasowiczów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokroć odwiedzanym miasteczkiem położonym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi warto skorzystać z internetu, na którym znajdziemy najbardziej aktualne propozycje rodzaju noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu też liczne ośrodki spa, będące doskonałym odpoczynkiem dla naszych zmordowanych ciał.

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dla osób niepełnosprawnych albo chorych, albo po prostu lubiących zaciszne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których też jest sporo w Polsce. Największe ich skupisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przybywają tutaj duże ilości kuracjuszy, ażeby wypocząć i skorzystać z usług, jakie mają do zaoferowania tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój leży w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zobaczenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podejrzeć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych pierwiastków.

Podsumowując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze oraz takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bez wątpienia atut naszego kraju w porównaniu do co poniektórych państw europejskich. Korzystajmy, zatem z tego, co posiadamy.