Każda pora jest odpowiednia, aby wybrać się na Podlasie. Region ten uwodzi przebogatą przyrodą, historią architektury i kultury. Najlepszą porą na wypoczynek na Podlasiu jest jednakowoż sezon letni, kiedy obfitość i okazałość rzek i jezior widoczna jest najbardziej. Wszystkiego co proponuje ten obszar nie da się zaliczyć w krótki weekend.

Potrzeba chociaż tygodnia dla zaznajomienia choć z fragmentem atrakcji, jakie oferuje Podlasie.Osiągalne są tu różne rodzaje turystyki pozwalające dokonać wygodnego wyboru. Zaś ośrodki w woj. podlaskim (taki jak bajdarka) oferują sporą i zróżnicowaną ofertę noclegową, więc miejsc do zatrzymania się nie powinno braknąć nawet dla tych, którzy nie zarezerwują sobie ich z wyprzedzeniem.

w lesie

Autor: Jess Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Region rozbudowuje sieć dróg rowerowych dla amatorów jednośladów. Do końca 2015 roku ma powstać w województwie podlaskim kolejnych 600 km dróg dla rowerów. Najwspanialsze szlaki przebiegają przez pełne uroku parki Podlasia. Mieszczą się tu aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Dla turystów, którzy mają zamiar się przemieszczać wzdłuż wytyczonej trasy i zmieniać bazę podczas przemierzania kolejnych kilometrów, bardzo ważną rzeczą będą noclegi (warto poznać ofertę na – noclegi Ostróda od sprawdzonego portalu z noclegami w Polsce) na Podlasiu (wyjątkowo rekomendujemy: bajdarka – polecane noclegi podlaskie). Marszrutę wycieczki warto tak opracować, aby miejsce do spania było w jak najbardziej malowniczym miejscu.

Bory Tucholskie

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Niezmiernie atrakcyjne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych fascynującymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wyprawy wzdłuż nurtów rzek wybierają się amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest atrakcją.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co się znajduje w ofercie hotel w górach przy wyciągu, która odnosi się do pokrewnej kwestii.

Także mniej wysportowani miłośnicy powabów przyrody korzystają z tej formy turystyki z wielką przyjemnością. Cisza i spokój, która cechuje zwłaszcza tereny parków narodowych, sprzyja możliwościom obserwacji i cieszenia się pięknem środowiska naturalnego. Miejscami są to tereny całkiem pozbawione interwencji człowieka, więc jest co oglądać i podziwiać. Strefa parków narodowych i krajobrazowych na Podlasiu daje ogromne możliwości turystyczne.