Rodzinne wakacje w polskich górach to idealny pomysł, do którego nie trzeba nikogo specjalnie zachęcać. Letnia przerwa to nie tylko czas na odpoczynek, ale także okazja do wspólnego spędzenia czasu razem z bliskimi. W ciągu roku jesteśmy bowiem zabiegani i zapracowani, stąd nierzadko zbyt mało uwagi poświęcamy naszym bliskim. Wspólne wakacje to idealny moment, by zacieśnić więzi.

Tatry, góry

Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zdecydujemy się dokąd chcemy wyjechać, należy wziąć pod uwagę kilka możliwości. Wakacje w górach to idealna propozycja dla osób, które preferują zwidzenie i aktywnie spędzać czas na na łonie natury. Jednakże rodziny z małymi dziećmi bardziej cenią sobie urlop na morzem. Głównie dlatego, że maluchy najlepiej bawią się na plaży, gdzie mogą spokojnie budować zamki z piasku. Są jednak i rodzice – podróżnicy, których istotniejszą rzeczą niż spokój jest wakacyjna przygoda. Miłośnicy górskich wspinaczek z chęcią nabywają turystyczne nosidełka, dzięki którym mogą zabrać swoją pociechę na pierwszą rodzinną wędrówkę.

Wciąż najczęstszym celem wakacyjnych wypraw w góry jest Zakopane. Tatrzańska stolica co roku zaludnia się po brzegi. Pomimo że na Krupówkach jest zawsze tłoczno, noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, a na Morskie Oko idzie się niekiedy jak na pielgrzymce do Częstochowy, to sąturyści, którzy chętnie przyjeżdżają do Zakopanego. Warto o mieć to na uwadze, planując urlop. Jeśli jesteśmy zwolennikami rzadko uczęszczanych miejsc z pewnością nie powinniśmy jechać do Zakopanego w środku sezonu.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem, gdy Polacy uciekają w czasie urlopowym z miast, do polskich metropolii chętnie zjeżdżają zagraniczni goście. Z tego powodu radują się właściciele restauracji i hoteli, którzy w każdym sezonie wakacyjnym zwiększają swoje zyski.

Turystów do większych miast przyciągają też wakacyjne festiwale filmowe i koncerty muzyczne.

Absorbuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to bez wahania kliknij tutaj – ta optymalna strona też również będzie warta zainteresowania.

Przykładowo dużo oryginalnych letnich festiwali, ma także do zaoferowania Wrocław. Przykładowo znany także w poza w międzynarodowym środowisku filmowym Festiwal Nowe Horyzonty przyciąga co roku kinomanów z całej Polski. W tym okresie tanie noclegi – hotel z atrakcjami dla dzieci we Wrocławiu są na wagę złota, bo młodzi kinomaniacy, to przeważnie studenci, których nie stać na drogie hotele.