Nad jeziora czy nad morze? To częsty dylemat wczasowiczów. Każda z owych opcji posiada swe plusy i minusy, a w naszym kraju na szczęście mamy taki komfort, iż możemy wybierać między wieloma opcjami.
Czasem można mieć tak zwane dwa w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym pozytywem klimatu nadbałtyckiego jest czyściutkie, morskie powietrze pozbawione kurzu, spalin oraz rozmaitych zarazków. Zawiera natomiast jod, który korzystnie wpływa na układ. woda w morzu też niesie dobrodziejstwa – wpływa na krążenie krwi, natomiast fale są doskonałym masażem dla muskułów. Nad Bałtyk powinny wybrać się szczególnie osoby z niedoczynnością tarczycy, alergią, chorobami serca bądź układu oddechowego. Nad morzem jest również wiele atrakcji, jak puby, kluby, cuda natury itd. W przypadku paskudnej pogody nie będzie problemu ze znalezieniem alternatywy. Można także uprawiać sporty wodne, jak windsurfing. Jednak potrzeba dość dużo upalnych dni, by woda zdążyła się nagrzać, zaś w sezonie znalezienie miejsca na plaży czasem może graniczyć z cudem.
opinie
Nad jezioro natomiast powinny się wybrać osoby, które potrzebują ciszy oraz relaksu na łonie przyrody. Atmosfera takowych terenów wpływa antydepresyjnie na organizm, natomiast otaczające bory tworzą cudny mikroklimat. Taki Pobyt służył będzie w szczególności osobom z problemami z narządami ruchu, z nadciśnieniem i z układem krążeniowym.

Kolejnym atutem jest fakt, iż woda często jest czystsza oraz cieplejsza aniżeli w morzu, a na plażach łatwiej znaleźć wolne miejsce.

Poznaj dodatkowo inne informacje odnośnie takiej problematyki. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej na temat tej kwestii. To także niezwykle Cię zainteresuje!

Gdy planujemy urlop z maluchami nad jeziorem nie musimy się o nie ambarasować tak, jak nad Bałtykiem.