Dziś mamy możliwość podróżować po prawie całym globie i cieszyć się wczasami na dalekich wyspach. Polacy oczywiście kochają plaże oraz słoneczne wczasy.

Pewnie w znacznej mierze jest to sprowokowane tym, że w Polsce przez tak długi czas rządzi lodowata i depresyjna zima.

sri lanka last minute

Autor: Bjoern Schwarz
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach niezwykle modnym kierunkiem jest Sri Lanka (zobacz sri lanka last minute). Kraj ten zwykle nazywany bywa „Łzą Indii” i przez wielu postrzegany jest jak ich kopia. Jednakże ci, którzy już tam byli, twierdzą, że jest to zupełnie odmienny kraj z własną kulturą oraz tradycją. Sri Lanka jeszcze 45 lat temu miała nazwę Cejlon. Przez kilkanaście lat była pomijana jako kierunek wakacyjny, gdyż miała miejsce tam niezwykle długa wojna domowa. Jednakże gdy spór w końcu zakończył się w 2009 roku, Sri Lanca stała się edenem na ziemi dla biur podróżniczych oraz dla wielu globtroterów.
Wyspa nie jest ogromna, ale jest przepiękna. Głęboka zieleń przyrody oraz lazur wód zachwycają co sekundę. Możemy tam skosztować przepysznego jedzenia, poznawać buddyjskie świątynie oraz odwiedzić sierociniec dla słoni. Hotele spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Odnajdziemy tam wszystko, czego potrzebujemy – poczynając od zapierających dech w piersiach widoków oraz wschodów słońca.

Zatem jeżeli zainteresowała nas Sri Lanka last minute wakacje są najlepszym pomysłem w tym roku. W większości biur dostaniemy jeszcze wolne miejsca na wycieczki, a w niektórych nawet duże zniżki.