Giemzów to sympatyczna część Łodzi- najmniej zaludniona, to tak swoją drogą. Jednakowoż trochę pozamiejski charakter tej dzielnicy szybko ulega przeobrażeniom. Zapewne dużo osób mogło usłyszeć o chociażby takiej inwestycji nieruchomościowej jak Giemzów – podobno to osiedle zamieszkują wyłącznie tak zwane lemingi, ale to nieco zbyt krzywdzące spojrzenie.

sypialnia

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś w takim razie pragnie zamieszkać w Łodzi, ale mimo wszystko nie podniecają go ogromne wieżowce, w zasadzie pragnie zamieszkać na uboczu, bez większego cienia wątpliwości powinien na poważnie pomyśleć czy kupno nieruchomości umiejscowionej na obszarze Giemzowa nie jest być może jedną z najlepszych decyzji.

wilanow

Autor: T. S. Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże skupmy się przede wszystkim na krótszym pobycie na Giemzowie – czyli podróżnych, którzy poszukują perfekcyjnej przystani do poznawania całej Łodzi bardzo serdecznie uprasza się, aby najzwyczajniej porozglądali się po tych hotelikach. Co prawda nie jest ich dużo, to przecież mała, stojąca na uboczu dzielnica, lecz i tak o fajny hotel dosyć niedrogi pod względem cenowym, nie jest aż tak trudno jak o choćby błyskawiczny przejazd po więcej informacji przez Łódź w godzinach największego szczytu…

Niby dlaczego właśnie Giemzów jest fantastyczną bazą wypadową? Cóż, Łódź to ogromna miejscowość, zatem szczególnie przyjezdni z niedużych miast mają prawo czuć pewien dyskomforcik. Na całe szczęście rzeczywistość jest taka, że można zwiedzać w trakcie dnia miejscowość bądź robić w niej biznesy, a na wieczór zjeżdżać na wielce miły, spokojny Giemzów. Tak naprawdę to nieco zabrzmiało jakby na obszarze tej dzielnicy turyści mieli możliwość trafić tylko na błogi spokój, i nic więcej. Jednakże w taki sposób nigdy nie należy patrzeć na ową dzielnicę. W końcu tutaj mieszczą się śliczne parki bądź pałacyki. Nie ma za wielu lepszych miejsc do spacerów, niż tutejsze ścieżki. Zatem: rozejrzyjmy się za hotelem w Giemzowie i bez niepotrzebnego oczekiwania wreszcie zauważmy mega zalety jednej z mniejszych Łódzkich dzielnic.