Od niedawna trwa krach na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Słaby popyt na wille sprawił, że wzrosły inwestycje w luksusowe budownictwo. W większych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną w oczach.

Sztandarowe inwestycje to wrocławski Sky Tower i stołeczny drapacz chmur Złota 44. Oprócz apartamentów popularne są też duże mieszkania w odnowionych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy za metr kwadratowy.

Nowe inwestycje buduje się zwykle w samych sercach metropolii, co jest mocno cenione za wygodny dojazd i bujną infrastrukturę. Oprócz tego firmy deweloperskie starają się lokować inwestycje w bliskości sporej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń na szczęście odeszły w przeszłość.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA

Kraków

Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Osiedla powstają również na oddalonych krańcach metropolii. W Warszawie za ekskluzywne mieszkanie musimy wydać najwięcej w kraju – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Mieszkanie w przedwojennych odrestaurowanych kamienicach można znaleźć m.in.

Miej na uwadze, że jesteśmy w witrynie (https://primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/). Oczekujemy na Ciebie z nowymi artykułami, które są niebywale ciekawe. Sądzimy, że namówimy Cię do kliknięcia w ten link.

na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za metr kwadratowy wynoszą ponad 20 tysięcy złotych.

W innych regionach kraju można zobaczyć mniej drogie apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym ekskluzywne mieszkania powstają przeważnie dalej od centrum, w okolicy terenów zielonych. Ceny bywają tu aż 2-krotnie mniejsze, niż w Warszawie. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę „”, aby zobaczyć różnicę.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko trochę mniej drogie niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w okolicach 5-6 milionów PLN. Mieszkania w tym prapolskim grodzie bardzo chwalą sobie obcokrajowcy. Więcej na