Duża ilość osób ucieka się do stosowania różnego typu diet, by walczyć z nadwagą. Tymczasem wielu z nich powraca do swej poprzedniej wagi w krótkim czasie po zakończonej kuracji . W rezultacie dochodzi do zaostrzenia diety jak też zastąpienia poniektórych posiłków specjalnymi napojami dietetycznymi.

Powyższy cykl tracenia, a następnie powtórnego przybierania na wadze zwany jest powszechnie efektem „jo-jo”.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tutaj wpis jest cenny i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten link, a odnajdziesz więcej informacji (http://www.centrumcryo.pl/dietetyka-wroclaw/)!

Efekt ów znacznie utrudnia zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy z cykli tracenia i powtórnego przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii. W efekcie gros osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała w oparciu tylko o reżim żywieniowy.

W sprzedaży jest wiele preparatów odchudzających osiągalnych tak bez recepty, jak też wydawanych z przepisu lekarza. Mogą one oddziaływać na obniżenie apetytu, lub na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Mimo dostępności wielu popularnych preparatów, długotrwałe używanie ich może nieść z sobą nieprzyjemne konsekwencje uboczne, które sprawiają, iż prowadzenie dalszej kuracji staje się kłopotliwe.

Jeśli metody konwencjonalne nie pomogły utracić zbędnych kilogramów i zapewnić utrzymania pożądanej wagi, pozostają jeszcze metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najnowszych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia bariatryczna bądź chirurgia metaboliczna) w porównaniu z wcześniej wspomnianymi metodami daje najlepsze wyniki w osiągnięciu długookresowej utraty masy ciała. Musimy mieć na uwadze, że chirurgia bariatryczna niesie ze sobą ryzyko, z tej przyczyny też decyzja o podobnym leczeniu nie może być podjęta nierozważnie. Co więcej należy zwrócić uwagę, iż zabieg chirurgiczny nie będzie rozwiązaniem samym w sobie. Sukces zależy od zaangażowania a także samodyscypliny pacjenta chcącego zmienić swe nawyki żywieniowe jak także styl życia. Zobacz też artykuł o opasce na żołądek

Od wielu już lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z najbardziej popularnych strategii chirurgicznego leczenia otyłości w Europie. Operacja ta należy do względnie nieskomplikowanych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W rezultacie tegoż zabiegu zostaje wykształcony nowy, nieduży zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego pożywienia, co przełoży się na utratę masy ciała.