Wiele ludzi ucieka się do stosowania przeróżnego typu diet, by wygrać walkę z otyłością. Jednakże wielu z nich powraca do swojej dawnej wagi krótko po zakończonej kuracji odchudzającej. W efekcie doprowadza to do zaostrzenia rygorów diety i zastąpienia niektórych posiłków specjalnymi koktajlami .

Podobny cykl tracenia, a później powtórnego przybierania na wadze nazywany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt tenże może znacznie utrudnić zrzucenie niepotrzebnych kilogramów. Dzieje się tak gdyż każdy cykl tracenia i powtórnego przybierania kilogramów obniża możliwość przemiany materii. W rezultacie większość osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała w oparciu jedynie o dietę.

Na rynku jest wiele środków odchudzających dostępnych tak bez recepty, jak także wydawanych za jej pośrednictwem. Mogą one działać na zmniejszenie apetytu, bądź na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Mimo przystępności wielu znanych preparatów, długotrwałe używanie ich może nieść ze sobą nieprzyjemne efekty uboczne, które sprawiają, że prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeśli sposoby konwencjonalne nie pomogły nam stracić zbędnych kilogramów oraz zapewnić utrzymania właściwej wagi, wówczas wyjściem mogą być metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podług najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia bariatryczna bądź chirurgia metaboliczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami daje najlepsze rezultaty w osiągnięciu długofalowej utraty nadwagi. Szczegóły na:Metody opisane na: Należy pamiętać, że chirurgia metaboliczna niesie ze sobą ryzyko, dlatego też decyzja o takim leczeniu nie może być podjęta pochopnie. Co więcej należy zwrócić uwagę, iż zabieg chirurgiczny nie jest panaceum samym w sobie. Powodzenie zależy od zaangażowania i samodyscypliny pacjenta chcącego odmienić swoje nawyki żywieniowe i styl życia.

Od wielu lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z najpopularniejszych strategii chirurgicznego leczenia otyłości w Europie.

Czy prezentowany artykuł jest Twoim zdaniem interesujący? Jeżeli tak sądzisz, to wejdź również na odpowiedni serwis, który posiada równie istotne dane.

Zabieg ten należy do względnie prostych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa jest zakładana w górnej części żołądka. W rezultacie tego zabiegu zostaje uformowany nowy, niewielki zbiornik żołądka, który ogranicza ilość spożywanego pożywienia, co przełoży się na utratę kilogramów.