Sądzę, że każdy z nas marzy o tym, by po ciągnących się godzinach spędzonych w pracy, w supermarketach, bądź pełniąc inne obowiązki dnia codziennego móc wreszcie wypocząć.

Część z nas woli wczasy nad Bałtykiem, inni pragną relaksować się w centrum miasta, a jeszcze inni najbardziej lubią spędzać urlop w górach. Wszystkim jednak zależy na jednym – odprężeniu.
apartamenowiec

Autor: MelisaTG
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą najchętniej wybieranym przez nas kierunkiem jest południe kraju.http://www.kormoran-rowy.pl/dieta-dr-ewy-dabrowskiej dieta dąbrowskiej nad morzemNic dziwnego – nic tak nie podkreśla zimowej aury jak górzysty krajobraz. W tym rejonie możemy też pochwalić się imponującymi ośrodkami wypoczynkowymi. Hotele w Szklarska Poreba, Zakopanem, czy Polanicy Zdroju zachwycają niepowtarzalnymi widokami z okna, ale także wewnątrz całej budowli. W dużej mierze są stylizowane właśnie jak górskie chatki, co w jeszcze większym stopniu sprzyja wypoczynkowi w odpowiednim klimacie. Co roku mnóstwo rodzin jedzie na południe, aby spędzić święta z mieszkańcami gór. Hotele w Szklarska Poreba i innych górskich miejscowościach zwykle mają w swojej ofercie atrakcje dla osób, które własnie w taki sposób chcą spędzić radosny czas świąt. Często organizują choćby wspólną wigilijną kolację dla hotelowych gości. Poza tym okresem coraz częściej – przede wszystkim młodzi ludzie – wybierają ten kierunek również na Sylwestra. Obserwowanie pokazów sztucznych ogni pośród gór jest wielkim marzeniem nie jednej zakochanej pary. Podczas ferii również warto wyjechać właśnie na południe. Co roku można zauważyć rosnące zainteresowanie szusowaniem na śniegu, a tym samym gospodarze lokalnych ośrodków idą naprzeciw oczekiwaniom turystów przygotowując dla nich coraz liczniejsze atrakcje.

Jak nietrudno wywnioskować – zimą również warto wybrać się na urlop. Może on okazać się jeszcze piękniejszym i bardziej relaksacyjnym doświadczeniem niż tygodniowe wczasy nad Bałtykiem. Korzystajmy z uroków zimy i ruszajmy w góry!