Czy nasz kraj jest najbardziej urokliwym miejscem na kuli ziemskiej? Najzupełniej obiektywnie nie można odpowiedzieć na tak postawione zapytanie. Pewnie w rankingach najpiękniejszych krajów nas ogólnie nie ma: nie oszukujmy się, nasza architektura znacznie odbiega od chociażby francuskiej. Jednakowoż i tak Polska to miejsce, które jest pod wieloma względami godne zainteresowanie. Szanujmy własną ojczyznę, no czy tak naprawdę mamy inne wyjście? Zacznijmy tekst od małego zalecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze – śliczne mamy to Morze Bałtyckie…

rynek w Gdańsku

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa: nad Morzem Bałtyckim jest zlokalizowanych niesamowicie dużo urokliwych miasteczek. Niektórzy wychodzą z założenia, że nad Bałtykiem tak czy siak nie sposób wypocząć, ale Hel czy Świnoujście w pełni ukazują, iż co jak co, ale znaczna część polskiego nabrzeża to prawdziwe cudo. Warto również zwrócić uwagę na mapy Pomorze (akcesoria dla podróżników ) – Gdańsk, Sopot i Gdynia mocno się różnią od siebie, lecz są pod bardzo wieloma punktami jedną miejscowością. Ogólnie współpraca miast – w ramach aglomeracji, to tylko i wyłącznie atuty.

Gdańsk zapewne spodoba się zwolennikom starej architektury – Nowe Miasto jest bardzo piękne, całe centrum to pod wieloma punktami coś niesamowitego.

Masz chęć na inną tego typu publikację na opisywany tu wątek? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj – to użyteczna strona (http://www.coraltravel.pl/last-minute/turcja).

Możemy być uradowani, że właśnie Danzig jest zlokalizowany w Polsce. Również Poznań to miasto, które jest pod bardzo wieloma względami doskonałe. Naturalnie pewnie nikt nie jest zmuszony poszukiwać mapy poznan, aby dojść do wniosku, że Poznań jest zlokalizowany w woj. wielkopolskim. Rewelacyjnie, iż są takie metropolie jak Poznań – możemy być dumni!

Zapewne ostatnie miejsce na mapie będzie nieco zaskoczeniem: wspomnijmy nieco o Opolu. W ostatnich latach wiele remontów sprawiło, że letnia stolica polskiej estrady jest piękniejsza, aniżeli kiedykolwiek. To co bardzo wyróżnia Opole od innych miast to bez wątpienia dostrzegalny przez wszystkich niemiecki smak.

Pamiętaj – każdego dnia bądź na bieżąco (https://www.mojekonferencje.pl/konferencje-zachodniopomorskie). Z tego powodu namawiamy Cię do przeczytania dodatkowego wpisu, który jest pod poniższym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Czyli chociaż opolanie to ogólnie typowi Polacy, to ciężko nie zauważyć niemieckich naleciałości. Może ciężko zagubić się na opolskich ulicach, lecz kupno to świetny pomysł. Bądź co bądź to nie wyłącznie Stare Miasto jest czymś godnym uwagi na terenie miasteczka!