Co roku w wielu domach powtarza się taka sama procedura. Co zaplanować, gdzie pojechać. Wakacje w górach czy wakacje nad wodą. Obie formy spędzania wakacji mają oczywiście zalety i minusy. Obydwie dostarczają wielu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad morzem dają możliwość poznania nowych miejsc, przeżywania ciekawych przygód i zebrania energii na kolejny rok.

Noclegi w górach wydają się być mniej kosztowne, jednak także na północy Polski z powodzeniem można znaleźć kwatery w dobrych cenach. noclegi Bory Tucholskie (nasza strona) w górach dają możliwość spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż czas spędzony w miejscowościach nadmorskich. Oprócz wypraw pieszych, można pojechać na trasę na porządnym górskim rowerku. Dla chętnych do podziwiania panoramy okolic należy poszukać wyciągów krzesełkowych, które zawiozą na wierzchołek pobliskiej góry i umożliwią powolny powrót na dół. Rankiem cudowny wschód słońca oraz pławiąca się w porannych promieniach panorama gór, pod wieczór kładący się cieniem na zboczach zachód słońca. Przez dzień można wybrać między lenistwem na kwiecistej łące, albo aktywnym poznawaniem okolic.

przejażdżka po górach

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Na wakacje (odkryj więcej) w górach warto zabrać ze sobą solidne obuwie, akcesoria sportowe, lornetkę i koniecznie aparat fotograficzny. Noclegi w górach (polecam pejzaże), zwłaszcza w górnych partiach, są zwykle dość chłodne, więc oprócz lekkich ubrań należy mieć ze sobą koniecznie cieplejsze spodnie, bluzę i skarpety. Nie wiadomo, czy nie przydadzą się podczas zimnych nocy. Większość miejscowości zachęca do poznawania okolic i korzystania z miejscowych atrakcji. Można poszukać zabytkowych budowli, skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych albo zabiegów leczniczych w uzdrowiskach. Dużo miejscowości ma własne obiekty sportowe, na przykład basen ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla fanów mocnych wrażeń na pewno znajdzie się górski strumień z energetyzująco chłodną wodą i podmywającym nogi bystrym nurtem. Po takiej porcji wrażeń zostaje już tylko poszukać sprawdzonej jadłodajni z tutejszym jadłem oraz dobrym trunkiem.