Dzięki temu lekarz może przyczynić się do wykurowania wielu chorób siatkówki, m.in. jaskry, retinopatii cukrzycowej lub zakrzepów naczyń. Na czym polega działanie laseroterapii i co trzeba wiedzieć, jeżeli i my jesteśmy zdecydowani na niniejszy zabieg? Opisywana laseroterapia nade wszystko polega na punktowym naświetlaniu zmian patologicznych siatkówki za pomocą lasera. Przez to niszczone są niewystarczająco ukrwione części siatkówki, co uniemożliwia rozwój konkretnej przypadłości i nie pozwala na powstanie powikłań. Oprócz tego prezentowana metoda leczenia ma właściwości ograniczające obrzęk siatkówki, jak również minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.

Oczy

Autor: Kimberley Struwig
Źródło: http://www.flickr.com

Każda instytucja medyczna może wykorzystywać inny laser, najistotniejsze to wybrać lekarza mającego doświadczenie i wiedzę, w jaki sposób obchodzić się z urządzeniem, które powinno być wysokiej jakości. Tylko w takim przypadku nie będziesz musiał niepokoić się o komplikacje, które w prawidłowo wykonanym zabiegu nie powinny wystąpić. Ich ryzyko jest małe.

Zaciekawił Cię ten wpis? Masz ochotę pozostawić pewne komentarze na temat (https://nzozlomianki.pl/kontakt/)? Będzie to dla nas szalenie miłe przeżycie.

Występują niezwykle rzadko, a można wśród nich wymienić m.in. mroczki pojawiające się przed oczyma czy ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest też podrażnienie oka, które może utrzymywać się do paru tygodni.

Jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia, powinniśmy zgłosić się na wizytę kontrolną oraz sprawdzić czy wszystko idzie we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki trzeba jeszcze dodać parę ważnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i zdawał sobie sprawę, co go czeka. Na początek badana jest ostrość wzroku, a później pielęgniarka podaje krople, które rozszerzą źrenice oraz znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, podczas jakiego możliwe jest odczuwanie lekkiego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć trudność w widzeniu. Po laseroterapii pacjent nie powinien kierować pojazdami.

Posiadając wiedzę, jak się odbywa laseroterapia siatkówki, prościej będzie ci postanowić o jej wykonaniu. Jeżeli chciałbyś dostać więcej informacji, najlepiej odwiedź instytucję medyczną, w której planujesz mieć zabieg, a dowiesz się pożądanych szczegółów i rozproszysz podejrzenia, które cię martwią. Więcej informacji na ten temat odnajdziesz tu: .