Każdy z nas perfekcyjnie wie, że na przestrzeni minionych lat w naszym kraju doszło do bardzo dużych przemian gospodarczych. Ich wpływ jak najbardziej nie pozostał neutralny na poziom naszego życia. Praktyka pokazuje, ze w szeregu przypadków nasze społeczeństwo zyskało niemało pozytywnych aspektów, na skutek niezwykle wyczekiwanej zmiany układu ustrojowego.

miasto

Autor: Medas-Media
Źródło: Medas-Media
Niemniej pomimo tego w tym miejscu wskazane jest również wspomnieć, ze również główne znaczenie w adekwatnym utrzymaniu gospodarki niewątpliwie umiejętne zarządzanie potencjałem miast. W wielu miejscowościach bowiem wielokrotnie zdarza się, że przez niezwykle nieudolną organizację pracę dochodzi w pewnym sensie do wymarcia miast, co bez wątpienia nie jest zjawiskiem wartościowym. Z drugiej strony natomiast niejednokrotnie również byliśmy świadkami rozkwitu miast, co oczywiście jest przez nas nadzwyczaj pożądanym zjawiskiem.

Statystyki wyjątkowo wyraźnie pokazują, które z miast w zeszłych latach cechują się nadzwyczaj dużym rozrostem. Do tego grona bez wątpienia koniecznie zaliczyć musimy Katowice. Jako miasto położone na Śląsku cechuje się w szeregu przypadków ponad przeciętnym indeksem zatrudnienia, co jak najbardziej jest wymiernym współczynnikiem jego przewagi nad innymi miastami wojewódzkimi.

Katowice

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w wielu przypadkach w naszej świadomości jest kojarzone jedynie z przemysłem węglowym, to jednak jego przeznaczenie w dniu dzisiejszym jest zupełnie inne. Niemniej jednakże z drugiej strony po wielokroć spotykamy się z ujemnymi przykładami. Jednym z nich niewątpliwie jest Łódź, które już od wielu lat asocjowane jest z niezwykle dużą emigracją ludności. Taki stan rzeczy niewątpliwie niesłychanie mocno związany jest z upadłym przemysłem, który kiedyś zatrudniał bez mała bez mała cała lokalną ludność.

Efektywne prowadzenie miasta bardzo wielokrotnie jest zadaniem relatywnie wymagającym, tym samym nie każdy może się go podjąć. W tym miejscu jak najbardziej co niemiara zależy od umiejętności kadry zarządzającej, niemniej jednak w wielu przypadkach ich decyzje są niemożliwe do powstrzymania przez zwykłych obywateli. Świat pokazuje, ze w wielu przypadkach to właśnie obywatele posiadają niezmiernie dobre pomysły.