Odwiedzenie Polski? Większość turystów z Niemiec, Hiszpanii, Kanady albo Anglii bez chociażby cienia wątpliwości pomyśli o Krakowie. Wiadoma sprawa: Kraków to takie miasto, które było urokliwe przed II wojną światową, a na szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców bądź Rosjan. Te niezwykłe miasta jak przykładowo Wrocław miały dużo mniej „szczęścia”. W takim razie napiszmy nieco o Krakowie, być może ktoś do teraz nie odwiedził najludniejszego miasta na południu Polski, a więc nie za bardzo poznał argumenty za tym, aby bez niepotrzebnego czekania pojechać się do niegdysiejszej stolicy Polski. Podstawowe pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w naszym przypadku niezbędny?

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w zupełności nie znamy Krakowa, ale w czasie zwiedzania nie chcemy niczego istotnego przeoczyć, jak najbardziej przewodnik to wyśmienity wybór. No co jak co, lecz w żadnym przypadku licencjonowanymi przewodnikami nie – więcej – kliknij > https://www.skalnik.pl/ są przypadkowi ludzie, generalnie są zapaleńcami, którzy mogą przez wiele godzin opowiadać o własnym mieście. Choć zwiedzanie Krakowa jest interesujące, to jednak nie (szczegółyna ten temat> szczegóły – kliknij > www.aurident.pl) samym zwiedzaniem powinien żyć podróżny. Może napiszemy nieco o rozrywkach jakie oferuje nam Kraków? Niemało ich jest.

Zapamiętajmy, że choć Anglicy nierzadko przesadzają, to jednakowoż faktycznie nocne życie w Krakowie jest fenomenalne. To w końcu miasto kilkudziesięciu tysięcy żaków, a poza tym mówimy o bardzo dużym mieście, więc jakby nie patrzeć akurat na nocne uciechy dosłownie nikt nie może uskarżać się. Musimy wiedzieć, iż choć często zwykło się mawiać, że Kraków jest groźny, to jednakże naprawdę nie mówimy o mocno niebezpiecznej metropolii. Wojny pseudokibiców są, ale nie dotyczą przeciętnego przechodnia. Jeżeli puby albo kluby nie są dla nas, może przydałoby się pójść do jakiegoś teatru? Zapamiętajmy, że teatry Krakowa bardzo często wystawiają genialne sztuki, które naprawdę nie są nużące. Wiadomo: Kraków nieco kojarzy się ze snobizmem, ale akurat takie postrzeganie tego wspaniałego miasta zdecydowanie nie ma żadnego sensu. Nawet dzień w tym mieście to fajna okazja do tego by fajnie urozmaicić sobie żywot, chociaż należałoby posiedzieć przynajmniej trzy nocki.

Więcej: zwiedzanie Krakowa