Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, należy do najczęściej zwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak duża ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i przez ten czas obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Ale żeby szczegółowo obejrzeć to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zapewnić przynajmniej parę dni. I z pewnością będą to chwile niezwykłe intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Większość odwiedzających rozpoczyna zwiedzanie – zwiedzanie wrocławia – Krakowa od okolic rynku (sprawdź). Nie powinno to być dziwne, bo przecież tam właśnie jest największa liczba znanych zabytków. Koniecznie należy zwiedzić stoiska z pamiątkami w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię obok pomnika Adasia i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, gdzie na odwiedzających czeka Zamek, Katedra Wawelska i jaskinia, w jakiej kiedyś mieszkał straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samodzielnie, starczy znaleźć jakąś kwaterę, kupić dobry przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku ludzi, którzy mają parę dni na spędzenie w Krakowie będzie to najlepszy pomysł, bo można sobie dokładnie zaplanować miejsca do zwiedzania, zarezerwować znacznie wcześniej wejściówki i bilety i bez stresu delektować się tym wspaniałym miastem. Lecz Kraków to miejsce, do którego przyjeżdża każdego dnia dziesiątki wycieczek z wielu krajów świata.http://edenbus.com.pl/ – propozycje

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu odwiedzający najczęściej będą się decydować na zorganizowane wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (ciekawe informacje). Taka forma zwiedzania miasta także będzie miał sporo zalet, dobry przewodnik może opowiedzieć sporo ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Jednak bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, to żeby to zrobić dokładnie, to należy przybyć do tej miejscowości na parę dni.