W czasie podróży służbowej do dalekiego miasta przeważnie wypożycza się auto. Pozostaje pytanie które auto będzie najlepsze, kiedy chcielibyśmy je wynająć na więcej niż tydzień? Czy najlepszym wyborem jest auto niemieckie, czy może francuskie? Sedan czy kombi? Na te wątpliwości spróbujemy odpowiedzieć w w tym poradniku.

wynajem aut wrocław

Wybór aut jest całkiem szeroki, przez to o radę poprosiliśmy pana Antoniego, którego przedsiębiorstwo wynajem aut Wrocław, posiada dużą flotę samochodów i dużo spostrzeżeń w tej kwestii.

Wiele zależy od zawodu

Jak podkreśla nasz rozmówca, sporo zależy od wykonywanej profesji. Jednak wybór jest spory i na rynku jest wiele możliwości jak przykładowo wynajem aut we Wrocławiu, gdzie można wybierać z ponad 35 samochodów i dopasować je do zawodu. Jeżeli jest to np. bankowiec, to rzecz jasna nie może wynajmować najtańszego auta jak Fiat Panda czy inne samochody miejskie. Również auto typu kombi nie jest dobrym rozwiązaniem. Co najlepiej wybrać? Na pewno przynajmniej coś ze średniej klasy w wersji sedan lub też hatchback. Najlepsze są ciemne kolory, jak czarny czy granatowy. A konkretniej samochody jak Opel Vectra, Skoda SuperB czy Toyota Avensis są minimum o którym piszemy.

Gdy ktoś jest na przykład sprzedawcą czy handlowcem to nie potrzebuje zwracać aż takiej uwagi na wygląd auta. Wtedy bez problemu może wypożyczyć auto kombi, które dodatkowo będzie praktyczne podczas całej wizyty.

Pojemność też ma znaczenie

auto miejskie

Ważne jest by dobrać silnik w zależności od tego, ile chcemy podróżować. Gdy planujemy zrobić mało kilometrów, to na pewno możemy wybrać dywaniki samochodowe gumowe z jednostką benzynową. Jednak gdy zamierzamy dużo jeździć, to najrozsądniej na pewno wybrać diesla. Niewiele palą i są przeważnie lubiane przez większą część kierowców, przez to dużo wypożyczalni ma ich więcej na stanie.

Nie zapominajmy o wyglądzie

Taka wyprawa to też możliwość na wynajęcie auta, które nam się podoba. Przez to można sprawdzić w praktyce jak się nim jeździ i mieć trochę rozrywki podczas podróży służbowej.

Sprawdź:Wypożyczalnia samochodów Auto24Rogowska 8 54-440 Wrocławtel. 785 242 425